Zverejnili rebríček najinteligentnejších členov kráľovskej rodiny. Prvé miesto vás možno prekvapí

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP, Instagram (dukeandduchessofcambridge)

Kto je z celej kráľovskej rodiny najinteligentnejší? Podľa prieskumu sa zdá, že to nie je nikto iný, ako samotná Meghan Markle, manželka princa Harryho.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál NYPost, podľa štúdie, ktorú zverejnil Oxford Royale, je práve Meghan Markle, vojvodkyňa zo Sussexu, tým najinteligentnejším členom kráľovskej rodiny. Vzdelávacia spoločnosť analyzovala akademické výsledky členov rodiny, pričom sa pozreli na stredoškolské výsledky a prestíž vysokej školy, ktorú navštevovali.

Použili špeciálnu analýzu

V rámci svojej analýzy použili hodnotenie QS World University Rankings, ktoré hodnotí vysoké školy na základe ich akademickej reputácie a pomeru medzi fakultami a študentmi. Keďže Meghan vyštudovala elitnú Northwestern University v Evanstone, Illinois a má doplom z divadla a medzinárodných vzťahov, umiestnila sa prvá. Zároveň sa vyjadrili, že aj keď ona spolu so svojím manželom Harrym odstúpili od kráľovských povinností, upútali záujem a pozornosť sveta.

Foto: TASR/AP

Kate predbehla Williama

Druhou je podľa rebríčka Kate Middleton. Vojvodkyňa z Cambridge navštevovala strednú školu na súkromnej Marlborough College vo Wiltshire v Anglicku, kde dosiahla vynikajúce výsledky. Pokračovala v štúdiu na University of St. Andrews, kde získala aj diplom. Na treťom mieste sa umiestnil princ William, ktorý aj keď študoval na rovnakej univerzite ako jeho manželka, dosiahol o trochu horšie výsledky.

Foto: TASR/AP

Princ Harry sa pritom nedostal ani do prvej desiatky. Na strednej škole nemal príliš dobré výsledky a na vysokú školu nechodil. Princezná Eugenie sa umiestnila na štvrtom mieste, zatiaľ čo jej sestra, princezná Beatrice, skončila na desiatom mieste. Ďalšie vnúčatá kráľovnej Peter Phillips a Zara Phillips sa umiestnili na piatom a šiestom mieste.

Rebríček

1. Meghan Markle, Northwestern University

2. Kate Middleton, Univerzita St Andrews

3. Princ William, Univerzita St Andrews

4. Princezná Eugenie, Newcastle University

5. Peter Phillips, Exeter University

6. Zara Tindall, Exeter University

7. Princezná Anne, Univerzita v Aberdeene

8. Lady Kitty Spencer, Univerzita v Kapskom Meste, Európska obchodná škola

9. Camilla Parker Bowles, SOAS University of London

10. Princezná Beatrice, Goldsmiths, University of London

Samozrejme, štúdia je zameraná len na výsledky v škole a umiestnenie v rebríčku prestížnosti a náročnosti danej vysokej školy. Kráľovská rodina sa k nej nevyjadrila.