Zvláštne praktiky v kostole. Kňaz namieril vodnú pištoľ na dieťa, aby ho mohol pokrstiť

Lucia Mužlová

Foto: Facebook (A Current Affair)

Pandémia koronavírusu zmenila životy zrejme všetkým ľuďom. Na chvíľu sme museli obmedziť náš bežný život, nestretávali sme sa s ľuďmi, mnoho z nás nechodilo do práce a bežné veci ako nakupovanie kníh a oblečenia či omše boli na istý čas úplne obmedzené.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niektoré krajiny boj zvládli lepšie, v iných stále trvá. Slovensko je našťastie jednou z krajín, ktoré boj s koronavírusom zvládli naozaj veľmi dobre a to napriek tomu, že sme boli pripravení na najhoršie. K verejným omšiam sme sa tak mohli vrátiť už v druhej fáze uvoľňovania opatrení. V niektorých kresťanských rodinách však ani koronavírus nezabráni tomu, aby sa vykonávali sviatočné obrady. Jedným takým je napríklad krst dieťaťa. Unilad informoval o kňazovi, ktorý krstí deti vodnou pištoľou, aby dodržal dostatočný a bezpečný odstup.

Fotografia, kde kňaz drží vodnú pištoľ, mieri na dieťa a krstí ho vodou obletela svet. Presné miesto, kde bola vyhotovená je neznáme, fotografia sa objavila na sociálnych sieťach. Dieťa má len pár mesiacov, na sebe má slávnostné šaty a kňaz naň mieri vodnou pištoľou. Určite sa však nejedná o ojedinelý prípad.

Keď bola pandémia na vrchole, do domu si kňaza pozvali aj mladí rodičia Mary a Kyle. Vznikla podobná fotografia, kde kňaz mieri na dieťa vodnou pištoľou a krstí ho. Podobný je aj prípad, kedy kňaz požehnáva autá, rovnako vodnou pištoľou. Nápad je to síce kreatívny, no otázne je, či je krst natoľko potrebný, že rodičia absolvujú takýto, až smiešny ceremoniál. Je to síce len vodná pištoľ, no stále by na vaše dieťa mieril kňaz a krstil takto „na diaľku“. Kňazi argumentujú tým, že sa len prispôsobujú aktuálnej situácii.

Najnovšie články