Prestaňte sa obliekať ako prateta. Toto je 10 neaktuálnych pravidiel, ktoré dodržiavame a nenechávame tak vyniknúť našu ženskosť

Zuzana Fulopova

Aj vás často upozorňujú na to, že ste skombinovali zlato so striebrom, alebo že vaša kabelka nie je rovnakej farby ako topánky? Či tá ružová sukňa je pre vás kvôli veku nevhodná? Ak vás často kritizujú pre tieto veci, tak vedzte, že sa mýlia!

Článok pokračuje pod videom ↓

Doba sa mení a s ňou aj módne trendy. To, čo platilo pred pár rokmi, už nemusí platiť dnes. Preto vám prinášame 10 módnych pravidiel, ktorým zvykneme stále veriť, avšak dnes  už dávno neplatia!

Je neprípustné nosiť topánky s otvorenou špičkou zároveň s ponožkami alebo pančuchami

Ak ste nikdy nemali obuté topánky s otvorenou špičkou a k tomu na sebe ponožky alebo pančuchy kvôli strachu z módneho prešľapu vedzte, že momentálne to je in. Ponožky by mali byť v tomto prípade zaujímavé a pančuchy s hrúbkou viac ako 80 denov, bez švu na špičke.

Skrývať veľké, vyzdvihovať malé

pixabay

V skutočnosti neexistujú žiadne pravidlá, na základe ktorých by sme mali veľké, či malé prsia skrývať, alebo na ne zbytočne upozorňovať. Nech majú vaše prsia akúkoľvek veľkosť, to, či ich budete odhaľovať alebo zakrývať, je na vašom zvážení.

V určitom veku už nemôžete nosiť…

Ružové šaty sú len pre mladé dievčaťa, mini šaty po tridsiatke nepripadajú do úvahy, či žena po päťdesiatke musí mať krátke vlasy? Omyl! Všetky tieto názory sú už dávno stereotypy o módnych obmedzeniach, Aj žena po tridsiatke si pokojne môže dať ružové šaty, krátku sukňu, či tričko s farebnou podtlačou. Dôležité je len, aby sa jej to hodilo a zachovala si svoj štýl.

K nohaviciam a k džínsom musíme nosiť opasok

pixabay

V minulosti bolo všeobecné pravidlo nosiť opasok ku všetkým nohaviciam či k džínsom. Dnes je už toto pravidlo zastaralé a ak vám nohavice či džínsy sedia a vyzeráte v nich dobre, pokojne nechajte opasok doma v skrini.

Kabelka by mala mať rovnakú farbu ako topánky

pixabay

Tak isto bolo pravidlom zosúladiť všetku koženú galantériu do jednej farby. Dnes sa už toto pravidlo nenosí a pri výbere farby kabeliek a topánok stačí dbať na zosúladenie ich odtieňov.

Pedikúra a manikúra by mali mať rovnakú farbu

pixabay

Mať rovnakú farbu nechtov na rukách a nohách bolo v kurze v dobách, kedy kozmetický priemysel poznal len základné farby lakov. Našťastie, doba pokročila a my si môžeme vyberať farby od výmyslu sveta. Dnes je v móde lakovať si nechty v rôznych farbách a to aj v rámci manikúry alebo pedikúry.

Povinný je make-up

pixabay

Je úplne normálne chodiť von nenalíčená. Dokonca aj keď trpíte kožnými defektami je prirodzenejšie a zdravšie pre pokožku, ak si make-up doprajete iba minimálne. Samozrejme dôležité je hlavne to, ako sa cítite, či už s make-upom alebo bez neho.

Nemiešajte zlatý a strieborný kov

Názor, že k zlatému nemôžeme nosiť strieborné je už tiež dávno minulosťou. V súčastnosti už aj významný klenotníci, či návrhári nepovažujú miešanie týchto dvoch kovov za módny prešľap. Táto kombinácia sa dokonca považuje za výnimočnú a trendy.

Nemali by sme si obliekať viac ako tri farby

Pokiaľ idete na veľkú slávnostnú udalosť alebo máte prísny dresscode v zamestnaní, tak toto pravidlo by ste mali určite dodržiavať. Pokiaľ ale nosíte viac farieb v bežnom živote, tak je to v poriadku. Dnes sa už kombinácia viac farieb ako troch pokladá za niečo bežné, samozrejme, pokiaľ ich ladíte harmonicky.

Športové oblečenie môžeme kombinovať len so športovou obuvou

pixabay

S rastom popularity zdravého životného štýlu už nie je dnes nič neobvyklé, ak si obujeme tenisky aj keď sa práve nechystáme do posilňovne. Dnes je už móda viac liberálna, vďaka čomu pokojne môžeme kombinovať sukňu s teniskami.

Riadite sa ešte stále podľa niektorého z týchto pravidiel? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo ženy po 30 minútach na Instagrame začnú nenávidieť svoje telo. Takto hnusne nás klamú fotografie

                                                                                                                                     Zuzu, adme.ru

Najnovšie články