10 skvelých tipov, vďaka ktorým vás už nové topánky nebudú nikdy tlačiť

Lucia Mužlová

brightside.me

Pre krásu treba trpieť! Povedala by som však, že to nie je vždy pravda, no často sa táto veta používa. V dnešnom článku si povieme niečo o tom, ako predísť otlakom z nových topánok. Určite sa vám už niekedy stalo, že ste si s radosťou a patričnou hrdosťou obuli nové lodičky a po dvoch minútach ste už ledva stáli na nohách. Vďaka týmto 10 skvelým tipom sa vám to už nikdy nestane.

Článok pokračuje pod videom ↓

Klasické leukoplasty

obuv1
brightside.me

Veľmi známy a zrejme aj najpoužívanejší trik zo všetkých. Na miesta, kde vás topánky tlačia, si nalepte leukoplast. To zabráni treniu, a ak eliminujete trenie, eliminujete aj vznik pľuzgierov. Tento tip platí najmä pre topánky na podpätku. Vždy sa uistite, že náplasť je o niečo väčšia ako samotná trecia „zóna“ na nohe.

Mastencový prášok, detský púder

obuv2
brightside.me

Mastencový prášok alebo púder znižuje treciu silu na povrchu nohy. Práškom si posypte bosé nohy a taktiež môžete trochu posypať aj topánky. Ak nosíte ponožky, uistite sa, že vaše nohy nie sú mokré ani spotené.

Hrubé ponožky a teplo

obuv3
brightside.me

Na nohy si obujte hrubé ponožky a obujte si svoje nové topánky. Na miesta, kde vás topánka tlačí, pustite teplý vzduch z fénu. V ponožkách pokojne choďte po byte a sem-tam ich ohrejte fénom. Materiál sa pomaly roztiahne vplyvom tepla a stáne sa tak flexibilnejším a mäkším. Tento trik funguje najmä pri prírodných materiáloch ako je koža.

Dezodorant

obuv4
brightside.me

Najčastejšie postihnuté miesta sú bočné strany chodidiel a päty s prstami. Aby ste odstránili trenie, natrite si tieto časti dezodorantom. Budete sa čudovať, ako dobre to funguje. Tento trik mám odskúšaný.

Silikónové vložky

obuv5
brightside.me

Takéto vložky nájdete v lekárňach, ale aj v obchodoch s ortopedickou obuvou a dokonca ich kúpite aj online. Sú v rôznych formách, vo veľkosti na celú nohu, špičky či päty. Môžete si teda vybrať také, ktoré vám budú najviac vyhovovať.

Ľad

obuv6
brightside.me

Naplňte plastový sáčok vodou a dajte ju do vnútra topánok. Tie potom umiestnite do mrazničky a nechajte ich tam cez noc. Ráno ich vyberte a nechajte, aby dosiahli izbovú teplotu. Zmrznutá voda zväčší svoj objem a topánky trochu roztiahne.

Alkohol a papier

obuv7
brightside.me

Nasprejujte vnútro topánky alkoholom tak, aby boli mokré. Do vnútra potom pokrčte novinový papier tak, že vyplníte celú topánku. Nechajte ju tak počas noci. Čím viac papiera použijete, tým lepší bude výsledok.

Hydratačný krém

obuv8
brightside.me

Táto metóda funguje len na originál kožené topánky. Naneste hydratačný krém do vnútra topánok a pozornosť venujte najmä päte a špičke. Hydratačný krém zmäkčí kožu a topánky vás už na druhý deň nebudú tlačiť.

Zemiaky

obuv9
brightside.me

Tento trik môže rozšíriť vaše nové topánky na šport a dokonca aj mokasíny. Do vnútra topánky vtlačte surový zemiak a nechajte ho tam cez noc. Zemiaky nenechávajú žiadny zápach, a ak po nich ostane šťava, utrite ju handričkou.

Pomôcka na rozťahovanie topánok

obuv10
brightside.me

To je pravdepodobne jeden z najspoľahlivejších tipov. Existuje pomôcka na rozťahovanie topánok, ktorá zmení veľkosť vašej topánky. Výsledkom je, že budete v nových topánkach chodiť bez nepríjemného pocitu a s úsmevom na tvári.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me