Chcela som kamarátke pomôcť po spoločnej večeri umyť riad, no ona mi to rázne zakázala. Vôbec som netušila prečo, no potom mi povedala toto!

katka

Každá kultúra na svete má svoje tradície. Niektoré sú podobné tým našim a niektoré sú úplne odlišné. V každej krajine sa nájdu takí, ktorí zvyky dodržiavajú striktne a naopak takí, ktorí majú svoje vlastné pravidlá a už vôbec neveria na povery a babské povedačky. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Aj keď nie som poverčivá, na babkine bylinky či rady a recepty nedám nikdy dopustiť. Už odjakživa bola žena tou, ktorá sa starala o rodinný krb a hovorí sa, že aká je pani domu, taká je aj jej domácnosť.

Vedeli ste, že aj špinavý riad má svoj vlastný význam?

Podľa tradícii by ste nemali umývať riad u nikoho iného a taktiež dať pozor, aby sa špinavého riadu vo vašej domácnosti nezhostil žiadny známy, ani nikto iný, okrem členov vašej rodiny. Hovorí sa totiž, že keď pani domu umýva riad, očisťuje tým rodinu od sebectva a chamtivosti.

takprosto.cc

Každý domov, a teda domácnosť je špecifická a má svoju vlastnú energiu. Hovorí sa, že každý jeden hosť, ktorého k sebe pozvete, zanechá na všetkom, čoho sa dotkne, kúsok tej svojej energie. To je samozrejme úplne prirodzené a vôbec to neznamená, že by ste nemali k sebe nikoho pozývať. Avšak súčasťou každej návštevy je pohostenie, po ktorom ostane v dreze kopa špinavého riadu.

takprosto.cc

Ak sa vám niekto ponúkne, že vám s ním veľmi rád pomôže, zdvorilo odmietnite.

Vysvetlenie spočíva v tom, že očistený riad symbolizuje bohatstvo a prosperitu. No a tým, že by ste túto úlohu prenechali na „cudzieho“ človeka, všetko vaše šťastie odíde s ním.

Ak máte veľkú rodinu, často sa u vás konajú stretnutia priateľov alebo umývanie riadu jednoducho nie je vašou obľúbenou činnosťou, investujte radšej do umývačky riadu. Okrem toho, že sa tým vyhnete domácim hádkam o tom, kto je dnes na rade, si tým domov prinesiete ekonomické a úsporné riešenie, ktoré vám získa aj nejaký čas pre seba.

takprosto.cc

Namiesto drhnutia tanierov si môžte prečítať knihu či pozrieť obľúbený seriál a vyhnete sa tým aj ponuke od priateľov, ktorý by vám v dobrej viere chceli s umývaním pomôcť. Umývačka vám tiež vyrieši ďalší problém, a to poveru, že špinavý riad v ľavej časti drezu vyháňa peniaze a šťastie z bytu pri každom otvorení dverí.

takprosto.cc

Takto môžete hneď po pozbieraní tanierov a pohárov zo stola všetko poukladať do vášho pomocníka a vrátiť sa k hosťom alebo rodine. Koniec koncov, nejde len o povery a šťastie vašej rodiny, ale aj o hygienu a baktérie. Čím skôr bude riad umytý, tým skôr budete mať túto povinnosť za sebou a môžete sa venovať svojim blízkym či priateľom.

Pozri aj: TEST: Rok narodenia úzko súvisí s vašou karmou! Toto máte napísané vo svojom osude a mali by ste …

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), takprosto.cc