Kňaz upozornil ženu v kostole, aby sa zahalila. Dôvod je taký absurdný, že nad ním všetci krútia hlavou

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

Katolícky kňaz z USA spôsobil na sociálnych sieťach obrovskú diskusiu. Podľa portálu Scarry Mommy sa sťažoval na to, ako bola žena oblečená v kostole. Všetko by bolo v poriadku, keby išlo o vulgárne oblečenie. Kňazovi však prekážalo len to, že mala odhalené ramená. Niektorí ľudia k tomu hneď zaujali jasný postoj.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dráždia mužov odhalené ramená?

Kevin M. Cusick, katolícky kňaz z Washingtonu v USA sa na svojom Twitteri sťažoval na ženu, ktorá mala v kostole odhalené ramená. Vyjadril sa, že pre mužov je veľmi ťažké udržať v takomto prípade svoju sexualitu a čistotu. „Dámy, prosím. Počas omše som požiadal ženu, aby si zakryla ramená. Prosím, pomôžte udržať čistotu mužov tým, že sa budete vhodne obliekať. Alternatíva je pre všetkých zúčastnených nepríjemná,“ napísal.

O svojom názore diskutovať nebude

O svojom názore odmieta viesť dialóg. Neskôr na svoj Twitter dopísal: „Určite sa toho nevzdám… Myslím na to, modlím sa za to. Nebudem o tom viesť ďalšiu diskusiu.“ Mnohí ľudia si myslia, že jeho názor na mužov je veľmi nízky, keďže predpokladá, že ich bude „dráždiť“ kúsok ženskej kože. Mnohé ženy rozčuľuje, že muži by mali mať kvôli ich oblečeniu nečisté myšlienky. Samozrejme, vyskytuje sa aj myšlienka toho, prečo muži môžu mať v kostole oblečené čokoľvek. Predsa sa môže predpokladať, že ženy bude „dráždiť“, keď má muž vypracovaný chrbát a obtiahnuté tričko.

Čo si o tom myslia ľudia?

Mnohé ženy vidia vyjadrenia kňaza ako sexistické a nevhodné, pretože zobrazujú dvojaký meter. „Ďakujem, že ste znovu podporili moje rozhodnutie opustiť katolícku cirkev…“ napísala Jane Caro„Milujem, ako muži nemôžu kontrolovať vlastné telo a teda sa rozhodnú kontrolovať to ženské,“ vyjadrila sa Allison Galbraith„Ak sa muži nevedia kontrolovať, keď vidia ženské ramená, asi by nemali chodiť na verejnosť…“ „Hlasnejšie rozprávate o ženských ramenách, ako o sexuálnom zneužívaní detí v kostole. Nechutné!“ Jeden muž dokonca napísal: „Otče, rozumiem, že pre vašu organizáciu je lepšie veci skrývať…“

Cirkev by mala riešiť skutočné problémy

Mnohí muži aj ženy nezabudli upozorniť na skutočné problémy, ktoré by mala cirkev riešiť, a síce skrývanie sexuálneho zneužívania detí 300 kňazmi v Pensylvánii, ktoré zatĺkali poprední cirkevní hodnostári. Medzi zneužívanými deťmi boli dievčatá aj chlapci rôzneho veku, dospievajúci aj pred pubertou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa John Wheeler 🧿 (@johnlizwheeler),

Je pochopiteľné, že ľudí vyjadrenia kňaza skutočne poriadne podráždili. Väčšina z nás sa však asi zhodne v tom, že viac, ako odhalené ramená v kostole, by sa mali riešiť odlišné veci. Každý si však môže názor na odhalené ramená v kostole urobiť sám.

Najnovšie články