Kňaz ju obvinil z nemravnosti, no potom urobil nečakaný krok. Na ženu dojčiacu v kostole sa kvôli jeho slovám strhla vlna kritiky

Lucia Mužlová

Foto: unsplash

Téma dojčenia na verejnosti neustále púta našu pozornosť a vždy sa snažíme vyzdvihnúť ženu, matku a to, aby za dojčenie nebola odsudzovaná a vytláčaná z verejného priestoru. Amy čakala na svoje deti, ktoré mali v kostole nedeľnú školu. Popri tom na rukách držala ďalšie svoje dieťa, ktoré potrebovala nakŕmiť. To, čo sa udialo potom ale vôbec nečakala.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pastor ju obvinil z nemravnosti a vzrušovania mužov sediacich v kostole. „Zo všetkých miest je toto najhoršia rana, pretože prichádza od vašej vlastnej cirkvi,“ povedala Amy. Síce sa jej táto situácia osobne dotkla, nenechala sa zahanbiť a od kostola a konkrétne od pastora si vyžiadala verejné ospravedlnenie.

Foto: unsplash

Keď sa príbeh dostal do médií, ospravedlnenia sa nakoniec dočkala. Pastor upozornil na to, že ženy by mali mať pri dojčení súkromie, a že aj v kostole sú na to vyhradené priestory. Potvrdil, že proti dojčeniu nemá osobne nič a žene sa za svoje zraňujúce obvinenia ospravedlnil. Spôsobiť jej bolesť a rozpaky vraj nebolo cieľom.

Šokujúce bolo to, že Amy nebola slušne vyzvaná. Doslova jej bolo prikázané, že ak chce dojčiť v kostole, bude to len na vyhradených miestach, prípadne len za stavu, že sa celá zakryje. Ženy, ktoré dojčia sú neustále verejnosťou zastrašované a cítia sa nepríjemne. Ani vo vlastnom kostole a medzi „vlastnými“ to evidentne nie je v poriadku.

Amy na záver dodala: „Aj keby som chcela odísť do súkromia, stále som mala na starosti dve moje ďalšie deti, ktoré boli v kostole a nechcela som ich spustiť z dohľadu. Dojčenie naozaj nie je činnosť, na ktorú si musím pýtať povolenie, či áno?“

Pozri aj: Muž požiadal dojčiacu matku, aby sa zakryla. Jej neuveriteľne vtipná a výstižná reakcia baví internet

Lucia M., livingstondaily.com

Najnovšie články