15 filmov o láske, ktoré vám zovrú srdce a dojmú vás k slzám

Lucia Mužlová

Michelle Williams as Cindy and Ryan Gosling as Dean in BLUE VALENTINE

Nie je nič lepšie počas upršaného piatkového večera ako romantický film. Nie všetky filmy o láske však musia mať šťastný koniec. V skutočnosti existuje naozaj veľké množstvo práve takých filmov, ktoré nás donútia plakať a schúliť sa do klbka aj pár hodín po pozretí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rovnako ako sa nerady pozeráme na to, ako sa naša hlavná postava vo filme trápi, sa jej nemôžeme ani otočiť chrbtom. Možno práve pre to sme videli Titanic tak veľakrát.

Ak by ste sa niekedy ocitli v emocionálnom rozpoložení, odporúčame prikryť sa mäkučkou dekou, prichystať balík vreckoviek a ešte väčší čokolády a zapnite si jeden z týchto filmov.

Nezabudni na mňa (Remember me)

film
accesshollywood.com

Na prvý pohľad sa tento film zdá ako klasický romantický film s mladým hereckým obsadením ako sú Robert Pattinson a Emilie de Ravin. Títo dvaja mladí ľudia tvoria nezvyčajný pár, ktorý je avšak plný lásky aj napriek strastiam a tragédiám, ktoré im život priniesol. Keď sa veci v ich spoločnom živote začnú pohýnať tým správnym smerom sa píše tragický 11. september roku 2001 v New Yorku.

Čo s láskou (The Best of Me)

nicholassparks.com

Každý príbeh z pod pera Nicholasa Sparksa je srdcervúci, aj keď je trocha neuveriteľný. Čo s láskou sa od tejto kategórie o nič nelíši, tak si nezabudnite pripraviť vreckovky. Nezáleží na tom, aký dokonalý pár tvorí dvojica Jamesa Mardsena a Michelle Monaghan, ich láska nedokáže vyhrať nad krutým časom.

Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love)

film3
miramax.com

V roku 1998 Gwyneth Paltrov vyhrala Oscara za najlepší herecký výkon v ženskej kategórii v tomto milom romantickom filme, ktorý nám predstavuje príbeh najväčšej lásky samotného Wiliama Shakespeara. Chémia medzi hlavnými postavami je badateľná a Gwyneth dokázala presvedčiť o láske aj najcynickejšieho muža na svete. Napriek vtipnému prevedeniu samotného filmu však šťastný koniec nečakajte.

Nezabudnuteľná cesta (A Walk to Remember)

ew.com

Smutnejší film ako Nezabudnuteľná cesta sa nájde naozaj ťažko. Je to jeden z najnevinnejších romantických zo sveta kinematografie a neprekvapí nás ak po jeho skončení budete doslova plávať vo svojich slzách.

Na vine sú hviezdy (The Fault In Our Stars)

film5
thefaultinourstarsmovie.com

Tento film ukazuje silu prvej lásky a to, ako naveky zostane zarytá v srdci človeka. Dvaja mladí ľudia, ktorí musia bojovať s tragédiami rakoviny, hľadajú pozitíva života počas celého filmu. Posledné scény však dojmú každého človeka. Držíme palce pri snahe o neplakanie.

Predtým, ako som ťa poznala (Me Before You)

ME BEFORE YOU
warnerbros.co.uk

Emilia Clarke absolútne žiari v tomto filme a my sa jej nedokážeme nabažiť. Dievčina pracuje ako ošetrovateľka pre paralyzovaného muža na vozíku, ktorého stvárňuje šarmantný Sam Claflin. V tomto romantickom filme, podľa knižnej predlohy, môžete vidieť dvoch ľudí zamilovať sa do seba. Idylku avšak ukončí asi najsmutnejší koniec v Hollywoode.

Noc v New Yorku (Before We Go)

5b094f8fb6b5e25717a88467c9a630e3c7940f58
yahoo.com

Tento film zrovna neurobil najväčšiu tržbu pre kiná, no napriek tomu je to jeden zo známych príbehov lásky. Chris Evans a Alice Eve sú dvaja cudzinci, ktorí sa zapletú do spoločného spoznávania nočného New Yorku. Láska medzi nimi je badateľná hneď na prvý pohľad, no na konci si však rozhodnú povedať smutné zbohom.

Pokánie (Atonement)

film8
focusfeatures.com

Keira Khigntley a James McAvoy sa stretnú v rolách milencov, ktorým chybou malého dievčatka nebolo určené byť spolu. Ku koncu filmu budete, pravdepodobne, bojovať s bolesťou hlavy od veľkého množstva plaču.

Blue Valentine

film9
wowmovie.me

Príbeh, ktorý opisuje život rodičov, ktorí kedysi boli milencami. Ich strastiplné chvíle, úsmevy na perách a horké zbohom na koniec.

Jeden deň (One Day)

film10
hbo.com

Nenechajte sa zavádzať idylickou ukážkou. Film rozpráva príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí prežívajú momenty priateľstva a lásky. A v momente, keď im začnete fandiť, sa film skončí inak, ako by ste si priali.

Nikdy ma neopusť (Never Let Me Go)

film11
cassavafilms.com

Na svete je málo romantických filmov s podobnou hlbokou myšlienkou ako Nikdy ma neopusť. Obe hlavné postavy sú odsúdené hneď od začiatku, čo vyvrcholí na konci samotného filmu.

The Light Between Oceans

film12
hollywoodreporter.com

Mladá rodina netúžiaca po inom ako dieťatku sa presťahuje do nového domova. Muž a žena sa nakoniec dočkajú vytúženého dieťatka v podobe opusteného dievčatka na šírom mori. Tento film predstavuje smutný príbeh očami nekonečnej rodičovskej lásky.

Blue Jay

film13
hollywoodreporter.com

Celý film, ktorý je čiernobiely, prináša pocit klasiky a starých časov. Dvaja dospelí ľudia, ktorí kedysi ako mladí boli zaľúbencami mesta, sa po rokoch stretli v supermarkete. Nostalgicky spomínajú na staré časy a vytvárajú si medzi sebou puto, ktoré bolo kedysi tak silné. Puto avšak nedokáže zaceliť spomienka ktorá ich raz rozdelila.

Dánske dievča (The Danish Girl)

film14
telegraph.co.uk

Dánske dievča predstavuje túžbu duše premiestniť sa do iného tela. Eddie Redmayne je uznávaný umelec v Dánsku aj so svojou maželkou Eliciou Vikander, ktorá chce okúsiť lásku k umeniu. Pri formovaní tejto lásky vznikne nová, neutíchajúca túžba, s ktorou prichádzajú aj sklamania a slzy.

P.S.:Milujem ťa (P.S.:I Love You)

film16
decider.com

Gerard Butler umrie na následky nádorového ochorenia. Svojej manželke avšak ponechá listy lásky, ktoré v nej vyvolávajú lásku a smútok zároveň. Pridajte sa k nej pri hľadaní listov od jej milovaného.

zdroj: babskeveci.sk (Bianka), hellogiggles.com