15 originálnych nápadov do záhrady, ktoré prekvapia aj toho najskúsenejšieho záhradkára na svete!

Mary

Aj skúseným záhradkárom sa občas naskytnú príležitosti kedy dochádza trpezlivosť alebo kde je potrebná veľká sila, napríklad na nosenie dreva a kameňov. Záhrada je pre mnohých ľudí koníčkom a priestorom pre relax. Všetci ale dobre vieme, že záhrada občas prináša aj také činnosti, pri ktorých práve nemáme úsmev na perách.

Článok pokračuje pod videom ↓
záhrada 1
pixabay.com

Každý z nás si rád prácu v záhrade uľahčí, ale aj urýchli. Prinášame vám 15 skvelých tipov, ako si prácu spríjemniť a robiť ju s nadšením.

# Koleso 

Ak sa aj vám v dielni povaľujú staré kolesá z bicykla, zakomponujte ich do záhrady. Napríklad ako držiak na ťahavú fazuľu.

záhrada 2
gardentherapy.ca

# Drevený sud

Ak ste sa kedysi venovali vinárstvu alebo ste doma našli starý drevený sud, nemusíte ho hneď vyhadzovať. Stačia vám šikovné ruky a viete aj zo starého sudu vytvoriť miesto kde si určite nielen vy radi odpočiniete.

záhrada 3
takprosto.cc

# Nosenie dreva

Pokiaľ kúrite drevom alebo máte na záhrade krb, ktorý často používate, určite viete, akú námahu obnáša nosenie dreva. Skúste si prácu uľahčiť s touto alternatívou.

záhrada 4
takprosto.cc

# Zavlažovanie 

Špeciálne výrobky a násady na zavlažovanie sú pomerne drahé. Určite sa u vás nájde plastová fľaša, s ktorou si vlastnú násadu na zavlažovanie jednoducho vyrobíte.

záhrada 5
takprosto.cc

# Skleník 

Provizórny mini skleník sa dá vyrobiť z nepotrebných obalov na kedysi veľmi populárne CD. Ak máte šikovné ruky, určite pre tento skleník nájdete využitie aj vo vašej domácnosti.

záhrada 6
pinterest.com

# Chodník 

Krásny elegantný chodník by nemal chýbať ani vo vašej záhrade.

záhrada 7
takprosto.cc

# Gumové vedro 

Tento skvelý výrobok uzrel svetlo sveta síce nedávno, ale aj za tak krátku dobu zožal obrovskú úspech. Dokážete v ňom nosiť úplne všetko a zároveň, keďže je vyrobený z gumy, je aj veľmi ľahký.

záhrada 8
takprosto.cc

# Pomôcka 

Kľačanie na studenej zemi, piesku či kamienkoch nebolo a ani nikdy nebude nič príjemné. Ak si nechcete zničiť kolená hneď na začiatku práce, zabezpečte si takúto skvelú vychytávku, ktorú oceníte nielen pri sadení kvetov.

záhrada 9
coopersofstortford.co

# Sekáčik na drevo 

Vynikajúcou pomôckou pri sekaní dreva vám určite bude tento špeciálny sekáčik, ktorý si našiel uplatnenie v nejednej domácnosti.

záhrada 10
pinterest.com

# Rukavice 

Nie všetci záhradkári vedia, že rukavice môžu siahať až do polovice rúk. Ak ste o nich ešte nepočuli, určite ich kúpu zvážte. Sú skvelou ochranou najmä ak striháte šípové ruže či narábate so žihľavou.

záhrada 11
forgardening.org

# Zdroj vody 

Dažďová voda je v letných mesiacoch veľmi vzácna. Ak si ju chcete zabezpečiť, pomôže vám pri tom obyčajný sud a hadica na polievanie.

záhrada 12
electrictreehouse.com

# Maskovanie 

Ak máte na záhrade predmet, ktorý by ste chceli schovať, použite kríky.

záhrada 13
takprosto.cc

# Ochrana pred hmyzom 

Grilovačky a oslavy sa nezaobídu bez dobrého jedla, ale bohužiaľ ani bez hmyzu. Ak chcete zamedziť prístup hmyzu k vašim pokrmom, použite sieťku.

záhrada 14
takprosto.cc

# Hadica

Ak si myslíte, že hadica sa nedá pekne uložiť, mýlite sa. Pomôže vám pri tom tento elegantný stojan, ktorý môžete umiestniť kdekoľvek na záhrade.

záhrada 15
takprosto.cc

# Vrecková píla 

Je skvelá pomôcka najmä pri pílení vysoko umiestnených konárov. Určite pre ňu nájdete využitie aj vo vašej záhrade.

záhrada 16
takprosto.cc

Pohľad na krásnu upravenú záhradu je síce na nezaplatenie, ale neurobí sa to samo. Týchto 15 skvelých vychytávok vám prácu nielen uľahčí, ale aj urýchli. Napíšte nám, ktorý trik by ste privítali aj vo svojej záhrade.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc