15 seriálov, ktoré možno nepoznáte, no všetci čo ich videli, ich hodnotia vysoko pozitívne

Lucia Mužlová

BBC Television Centre

Sme fanúšikovia nových televíznych seriálov. V mnohých ohľadoch nie sú o nič horšie ako staršie seriály, práve naopak, často majú chytľavý dej, strhujúce scény, premyslené zápletky, a tiež aj výborných hercov. Dnes sme pre vás zhromaždili týchto 15 skvelých seriálov, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. V našom prehľade nenájdete seriály ako Hra o tróny, Fargo, alebo napríklad Sherlock. Tie sú známe a majú fanúšikov po celom svete. Seriály, ktoré vám dnes predstavíme síce nie sú až tak známe, no to im rozhodne neuberá na kvalite.

Westworld

Warner Bros. Television
Warner Bros. Television

Vitajte vo Westworlde, vo svete, ktorý uspokojí všetky vaše túžby. Seriál vznikol podľa rovnomenného filmu z roku 1973, ktorý natočil Michael Crichton, ktorý je aj autorom predlohy. V seriáli môžete spozorovať prepojenia budúcnosti s minulosťou, kde vo futuristickom zábavnom parku sa plnia všetky túžby, či už ušľachtilé alebo zvrátené. Seriál z produkcie HBO je doplnený skvelou hudbou od Ramina Djawadia, ktorý tvorí hudbu aj pre populárny seriál Hra o tróny. A tento seriál rozhodne v hudbe ale aj v pútavosti deja za „trónmi“ nezaostáva.

Mladý pápež (The Young Pope)

Home Box Office (HBO)
Home Box Office (HBO)

Nedajte sa odradiť názvom, seriál rozhodne nie je určený iba pre nábožensky založeného diváka. Seriál rozpráva príbeh historicky prvého amerického pápeža, Pia XIII, ktorého stvárnil skvelý Jude Law. Elegantného a inteligentného mladého pápeža, ktorý má plné zuby vatikánskych pochlebovačov si obľúbite už od prvej časti a to aj vďaka skvelo natočeným scénam. Sme presvedčení, že ak tento 10 dielny seriál začnete pozerať, rozhodne budete chcieť vidieť všetky časti.

 Divné veci (Stranger Things)

21 Laps Entertainment
21 Laps Entertainment

Ak by ste spojili dohromady béčkové horrory z 80-tych rokov, dokumentárne filmy, sci-fi film v štýle E.T. mimozemšťan, filmy Stephena Kinga a k tomu pridali Winonu Ryder, vznikol by vám seriál Stranger Things. Tým sme vás nechceli odradiť, práve naopak. Hororový seriál o mestečku, kde sa stratil chlapec a jeho kamaráti sa ho rozhodnú hľadať na vlastnú päsť vás od začiatku strhne do pútavého deja. Sled „divných vecí“, ktoré sa v seriáli Divné veci odohrávajú mu dodávajú originalitu, ktorá v niektorých súčasných seriáloch tak veľmi chýba.

Piliere Zeme (The Pillars of the Earth)

The Movie Network
The Movie Network

Historický seriál o anglickom stredoveku – o dobe, ktorá je rovnako ponurá ako je aj romantická. Táto adaptácia románu Kena Folletta  je nádherný a jeden z najlepších historických seriálov v hlavnej úlohe s Eddiem Redmaynom.

Hriešnici (Shameless)

Warner Bros. Television
Warner Bros. Television

Komické scény a charizmatické postavy robia z Hriešnikov výborný seriál na odreagovanie. Príbehy súrodencov, ktorých opustili rodičia a životom sa pretĺkajú sami, vás rozhodne dostanú. Tento seriál vás presvedčí o tom, že rodinný život určite nie je nuda. Najmä keď rodinu tvoria odviazaní a ničím nespútaní hriešnici.

Gangy z Birminghamu (Peaky Blinders)

 BBC Television Centre
BBC Television Centre

Skľučujúca atmosféra, znepokojujúca hudba, nepredvídateľný dej, ostrý temperament a skvelé výkony Cilliana Murphyho a Toma Hardyho. Toto všetko má za následok, že Gangy z Birminghamu si našli po celom svete milióny fanúšikov.  Kto tvrdí, že zločinci nemôžu byť elegantní a štýloví? Seriál sa odohráva v 20. rokoch v Birminghame a zobrazuje život gangstrov Peaky Blinders, ktorí sa vyznačujú tým, že na svojich klobúkoch nosia žiletky. Seriál vám predstaví krutú, krvavú no bezpochyby aj veľmi pôsobivú kapitolu moderných britských dejín.

Čierne zrkadlo

Channel 4
Channel 4

Tento seriál prináša hlbší pohľad na moderné technológie okolo nás. Keď je váš mobil, počítač, či  najlepší televízor pre vás niečo ako droga, aké sú potom jej vedľajšie účinky? Čierne zrkadlo, ktoré prenesene parafrázuje obrazovku vášho tabletu, televízora, či počítača, vás určite zaujme a dostane.

Narcos

NetFlix
NetFlix

Vzrušujúci dej seriálu spôsobí, že sa určite nebudete nudiť. Skvelá kamera, silné herecké obsadenie a príbeh slávneho drogového baróna Pabla Escobara je zárukou kvalitného seriálu. Podľa názoru viacerých divákov je druhá séria dokonca lepšia ako prvá, čo u mnohých seriálov nebýva pravidlom.

Spartakus: Krv a piesok, Spartakus: Bohovia arény

Starz Media
Starz Media

Dynamický dej, efektné gladiátorské súboje a zvyklosti Rimanov. To všetko nájdete v týchto dvoch seriáloch z prostredia Rímskej ríše, ktorá je prezentovaná v celej svojej kráse a skazenosti. Hlavná séria sa nazýva Spartakus: Krv a piesok a Bohovia arény  sú jeho voľným pokračovaním, ktoré kvalitou spracovania od hlavnej série rozhodne nezaostáva.

The Hollow Crown

BBC Television Centre
BBC Television Centre

Veľký obdiv skladáme tomu, kto prišiel s nápadom natočiť tento seriál. Adaptácie historických príbehov Williama Shakespeara doplnené výbornými hereckými výkonmi v podaní Toma Hiddlestona, Benedikta Cumberbatcha a Jeremyho Ironsa dodávajú seriálu punc originality.

TVF Pitchers

TVF Play
TVF Play

Tento menej známy seriál z indickej produkcie pravdepodobne mnohí nepoznáte, no jeho hodnotenia, ktoré sú vyššie ako pri Priateľoch napovedajú, že seriál má veľký potenciál. Príbeh sa točí okolo rôznych komických situácií štyroch kamarátov, ktorí sa rozhodli spoločne podnikať. A ako to už býva, zažívajú mnohé vtipné no aj vážne situácie.

Over the Garden Wall

Cartoon Network Studios
Cartoon Network Studios

Animovaný mini-seriál o dobrodružstve dvoch bratov, ktorí prechádzajú temným lesom sa ukazuje ako prekvapivo elegantný, šikovný a mierne gotický animák. Každému filmovému labužníkovi odporúčame si tento seriál pozrieť a to aj preto, lebo celá séria vám zaberie toľko času ako pozretie si jedného celovečerného filmu.

Kravaťáci (Suits)

Universal Cable Productions
Universal Cable Productions

Diváci tento seriál označujú za fenomenálny a majú pravdu. Spojenie brilantného právnika s inteligentným zločincom vytvára niečo, čo vás prinúti, aby ste si po dopozeraní jednej časti ihneď pustili ďalšiu.

Horace a Pete

Pig Newton
Pig Newton

Skvelý seriál so Stevom Buscemim odohrávajúci sa v krčme kdesi v New Yorku. V seriáli nájdete veľa šteklivých vtipov, trochu filozofie, ale aj štipku pokrytectva.

Koruna (The Crown)

Sony Pictures Television Production UK
Sony Pictures Television Production UK

Historický seriál o mladej Alžbete II., najdlhšie vládnucej britskej panovníčke. Práve tu sú ukázané nielen začiatky mladej a neskúsenej panovníčky, ale tiež zákulisie politického ovplyvňovania, intrigy ako aj ťažké rozhodnutia, ktoré musela až do dnešného dňa Alžbeta II urobiť, a ktoré Britániu dostali až tam, kde je dnes.

Ktoré z týchto seriálov si radi pozriete vy?

babskeveci.sk, csfd.cz, imdb.com

Najnovšie články