MIMORIADNA SPRÁVA: Na Donovaloch sa prevrátil autobus. Boli v ňom aj deti

Lucia Mužlová , TASR

Foto: This image is a work by Wikipedia and Wikimedia Commons user Aktron.When reusing, please credit me as: Aktron / Wikimedia Commons. I would appreciate being notified if you use my work outside Wikimedia.Do not copy this image illegally by ignoring the terms of the license below, as it is not in the public domain. If you would like special permission to use, license, or purchase the image please contact me to negotiate terms.More of my work can be found in my personal gallery.csen+/−csenmkplsr+/− / CC BY-SA

Na Donovaloch sa po nehode prevrátil autobus, v ktorom sa malo viezť viacero dospelých a maloletých osôb. Nehoda sa stala v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica.

Na mieste zasahujú dve desiatky hasičov. Na sociálnej sieti o tom informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Podľa aktuálnych informácií sa v čase nehody viezlo v autobuse 29 osôb – z tohto počtu až 27 tvorili deti. Malo by ísť o autobus z Detvy. Počet zranených je zatiaľ nešpecifikovaný. Pri nehode autobusu na Donovaloch utrpeli ľahké zranenia štyri osoby, z toho tri deti. Všetci boli transportovaní do nemocnice na ďalšie ošetrenie. Pre TASR to uviedol Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS).

Dve desiatky hasičov momentálne zasahujú pri dopravnej nehode jedného autobusu, ktorá sa stala na Donovaloch v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica. Podľa predbežných informácií sa po nehode autobus prevrátil. V čase nehode sa v ňom malo viezť viacero dospelých a maloletých osôb. Na mieste zasahujú hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zvolena a Banskej Bystrice. K nehode smeruje tiež evakuačný autobus HaZZ.

0
Komentovať