6 jednoduchých návodov na výrobu vlastného štýlového koberčeka podľa vášho vkusu. Odkedy som si jeden z nich urobila, závidia mi ho všetky kamarátky

Monizz

Koberce a koberčeky sú dnes in a má ich rada každá žena, ktorá vyznáva útulný domov. No treba povedať, že koberce samé o sebe nie sú najlacnejšia záležitosť, a ak majú byť ešte aj štýlové a podľa našich predstáv, je to takmer nesplniteľný sen. My sme však objavili návod, ako si vlastný koberček vyrobiť. Ja som jeden skúsila a vyšiel perfektne.

titulkakoberec
takprosto.cc

Koľko žien, toľko predstáv. Iný vkus, iný štýl, iné priority. Ak ste sa odhodlali vyrobiť si svoj koberček sama, pripravte si staré oblečenie, zvyšky priadze, špagáty, čokoľvek, čo bude vášmu kobercu vyhovovať. Je to jednoduché. Poďte vyrábať s nami! Váš domov si zaslúži byť originálny. A nezabudnite čítať až do konca. To najlepšie prichádza totiž vždy nakoniec.

Na výrobu a tkanie kobercov existuje mnoho techník a vyrábať ich môžeme z rôznych materiálov. V tomto smere hranice neexistujú, jediné čo potrebujete, je troška trpezlivosti a chuť tvoriť.

#Koberec zo starého oblečenia

Takýto koberec je v konečnom výsledku nielen krásny, ale splní aj praktický účel – zbavíte sa starých vecí, ktoré už nenosíte, no je vám ľúto ich vyhodiť. Recyklujeme, dámy, recyklujeme!

foto1
takprosto.cc

Video návod na výrobu koberčeka tu:

#Koberec z bavlniek, stužiek a špagátikov

Na tento koberec budete potrebovať množstvo bavlniek, stužiek a špagátikov, ktoré máte doma v skrini. Presvedčte sa len, aby ich bolo dosť na veľkosť koberca, ktorý idete vyrábať. Tieto koberce majú obrovskú výhodu pre milovníčky farieb a pestrosti. Môžete naň použiť a skombinovať naozaj všetky farby, druhy, šírky a materiály stužiek. Ak chcete predsa len niečo jednofarebné, alebo aspoň zladené a nemáte stužky v týchto farbách doma, šup do galantérie.

foto2
takprosto.cc
foto3
takprosto.cc
foto4
takprosto.cc

Výroba takéhoto koberca je pre veľmi trpezlivé a kreatívne dámy, no ak sa vám zdá náročná iste vás poteší, že tento proces je aj veľmi vzrušujúci a upokojujúci zároveň. Neváhajte a skúste to, naozaj to nie je ťažké.

foto5
takprosto.cc
foto6
takprosto.cc
foto7
takprosto.cc

#Rohožka, alebo koberček z vlnky a lana

Proces výroby je takmer rovnaký ako pri predošlom koberci, rozdiel je už len v našívaní ozdôb na koniec. Ak ich, samozrejme, chcete. Prichystajte si teda kartón, nožnice, povrázok a priadze rôznej hrúbky. Utkajte si čarovný koberček.

foto8
takprosto.cc
foto9
takprosto.cc

#Luxusne jemný koberec

Nesporná výhoda tohto koberca je jeho univerzálnosť. Hodí sa takmer do každého interiéru a viete ho ľahko prispôsobiť vášmu štýlu zariadenia. Na tento koberček však musíte byť zručná v háčkovaní alebo aspoň v štrikovaní.

foto10
takprosto.cc
foto11
takprosto.cc
foto12
takprosto.cc

Trošku trpezlivosti a voilá, exkluzívny koberček máte pod nohami aj vy! Video návod si pozrite tu.

#Koberec z brmbolcov

Tento objemný a nadýchaný koberec vyrábajú šikovné rúčky hlavne do spální a detských izieb. Pri pohľade na to, ako vyzerá, určite chápete prečo.

foto13
takprosto.cc

Vyrobiť brmbolec vie asi každá žena, ktorá už niekedy štrikovala deťom čiapku. Ak nie, návod si môžte pozrieť nižšie.  Brmbolec je tá najjednoduchšia vec na svete. Vyhrajte sa pri ich výrobe s farbami, vaše deti sa hravému koberčeku určite potešia.

#Koberec z lana

To najlepšie na záver. Táto podložka je štýlová, praktická, pevná a hlavne – nádherná. Hodí sa najmä do moderných interiérov, ale podobne ako pri niekoľkých predošlých kobercoch, zapadne aj ako univerzálny kúsok. Tento koberec finančne nie je vôbec nákladný a hotový ho máte do polhodinky.

foto14
takprosto.cc
foto15
takprosto.cc
foto16
takprosto.cc
foto17
takprosto.cc

Vyskúšate si aj vy vyrobiť niektorý z nich? U nás sa osvedčil ten posledný a stal sa naozaj čestným členom nášho bytu.

Pozri tiež: Pamätáte sa? Takto sme sa niekedy hrávali na detských ihriskách hneď vedľa domu

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články