Z čisto medicínskeho hľadiska je orgazmus vyvrcholením pohlavnej rozkoše, pri ktorej zväčša pociťujeme tak emocionálnu, ako aj psychologickú zmenu. Ide o reakciu na sexuálnu stimuláciu sprevádzanú spravidla aj určitou fyziologickou reakciou. Orgazmus je však komplexný proces, každý ho prežíva inak a hlavne – ešte veľmi veľa o ňom nevieme.
Mnoho vedeckých štúdií sa zaoberalo problematikou orgazmu, cesty ako ho dosiahnuť, ale aj rôznorodosti ľudských reakcií naň. Dnes vám prinášame niekoľko neveľmi známych skutočností, o ktorých ste možno vôbec netušili.
Neznáme skutočnosti o orgazme
Ľudia, ktorí dosahujú orgazmus pravidelne, sú zdravší a majú lepšiu imunitu oproti tým, ktorým to z nejakých dôvodov nie je umožnené. Reč je najmä o mužoch po štyridsiatke. Ak dosahujú orgazmus pravidelne aspoň dvakrát do týždňa, riziko srdcových ochorení sa podstatne znižuje.
Bizarný výskum realizoval Alfred Kinsey vo svojej štúdii ľudskej sexuality. Meral vzdialenosť dopadu mužskej ejakulácie. Ste zvedaví, aké bolo výsledné číslo? Rekordných 2,5 metra. O tomto šialenom nápade si môžete pozrieť aj film z roku 2004 s názvom Kinsey.
Polemiky o tom, či bod G existuje alebo nie, neskončia snáď nikdy. Dodnes však jeho existenciu nikto dokázateľne nepreukázal, preto sa odbornou verejnosťou považuje za mýtus. Práve preto by ste ním rozhodne nemali strácať čas ani vy.
Priemerná doba trvania ženského orgazmu je 20 sekúnd. Muži však ženský orgazmus pociťujú len 10 až 15 sekúnd. To znamená, že aj muži náš orgazmus reálne pociťujú. Vagína sa totiž počas orgazmu sťahuje a znovu uvoľňuje.
Určitá skupina žien je schopná dosiahnuť orgazmus počas cvičenia jógy. Nie je to nezmysel, ide o dokázanú vec, ktorá je síce zriedkavá, no predsa existuje.
Nočné orgazmy nie sú ničím výnimočným, počas spánku ho dosahujú tak ženy, ako aj muži. Vedecký výskum však ukázal, že viac ako 37% žien ho zažilo aspoň raz za život na rozdiel od mužov, z ktorých ho viac ako 30% zažilo v priebehu posledného roka svojho života.
Poľom neprebádaným sú aj ženské prsia. Stimulácia ženských bradaviek vysiela do mozgu rovnaké signály ako stimulácia pohlavných orgánov. Takisto sa zatiaľ neprišlo na to, prečo veľa ľudí bezprostredne po dosiahnutí orgazmu kýcha alebo kašle. Táto situácia je dlhodobo známa, no jej príčiny stále nepoznáme.
Ženy dokážu dosiahnuť vyvrcholenie pri sebaukájaní rekordne rýchlo – niektorým stačia len dve minúty.
Sexuálne aktívni ľudia majú k celkovému pocitu šťastia oveľa bližšie ako tí, ktorí tieto záležitosti dlhodobejšie nepoznajú alebo nepraktizujú. Orgazmus nie je len pre vyvolených, dokážeme ho mať všetci. Otázkou ostáva len to, či chceme a či nie sme leniví preto niečo urobiť. Orgazmus je druh reštartu a obrnenia sa voči stresu. Doprajte si ho, ak môžete.
zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc
Nahlásiť chybu v článku