Ak ste si mysleli, že biely cukor je len na škodu, mýlili ste sa. Tu je 10 prekvapivých dôkazov, že aj obyčajný cukor môže byť veľmi užitočný

Monizz

V súčasnosti sa biely cukor neteší veľkej obľube. Zo všetkých strán sa na jeho adresu valia negatívne správy o všetko možnom, čomu jeho konzumácia škodí. Ľudia majú tento „cukrový negativizmus“ podvedome uložený v hlavách a mnohí sa snažia cukor z jedálničkov a domácnosti celkom vylúčiť. No, ruku na srdce, ste si istí, že je to správne?

Článok pokračuje pod videom ↓
sugar
empowher.com

Nenechajte sa uniesť. Ľudia dnes podliehajú davovým psychózam oveľa viac ako kedysi a zabúdajú na zdravý sedliacky rozum. Nikto netvrdí a ani v minulosti netvrdil, že jesť veľa cukru nie je škodlivé. No ten „zlý a zabíjajúci“ cukor sa jedol a napodiv ľudia nemali zďaleka toľko problémov s tráviacim traktom, obezitou, cukrovkou a ani neumierali skôr. Prečo?

titu
justcoolidea.ru

Nejdeme polemizovať o tom, či dnes ľudia jedia cukru viac alebo menej ako v minulosti. Faktom ostáva, že napriek tomu, že sa čím ďalej tým viac ľudí pokúša žiť zdravo (zdravo podľa atribútov dnešnej doby), chorôb je oveľa viac. Aj keby časť chorľavejúcej populácie cukor mal na svedomí, nemožno mu ubrať jeho ostatné kvality. Dnes vám ukážeme, že cukor môže byť aj veľmi užitočný a v žiadnom prípade by ste ho zo svojej kuchyne nemali vyhadzovať. Môže sa stať, že vám pomôže nielen v kuchyni, ale aj v iných častiach vašich domovov.

2
thecandidadiet.com

Čerstvé kvety

Ak milujete kvety a chcete, aby ostali dlhšie čerstvé, nie je nič jednoduchšie ako pridať do vázy cukor s kvapkou octu. Cukor je výborný pre kvetinové stonky a ocot zasa zastavuje množenie baktérií.

Prekorenené jedlo

Ak sa vám ušla ruka a do polievky vám ubehlo viac korenia ako ste mali v pláne, záchrana vyštípaných úst prichádza práve v podobe cukru. Zjedzte za lyžicu cukru a bude po „spálených“ ústach.

Domáci peeling

V kozmetických salónoch sa cukor bežne používa. Na čistenie pokožky, dnes známej aj ako peeling, alebo na depilovanie. Takýto peeling, ktorý je výborný pre obnovenie buniek vašej pokožky, si poľahky pripravíte aj doma. Zmiešajte cukor s olivovým olejom a pridajte ľubovoľný esenciálny olejček. Pleť si touto zmesou vydrhnite a staré, suché a odumreté bunky budú fuč. Vaša pleť bude vyzerať, ako by ste sa práve vrátili od kozmetičky.  Samozrejme, v tomto bode je najlepšie používať kryštálový cukor.

Dlhotrvácny rúž

Ak používate rúž na pery, tento trik určite vyskúšajte. Skôr ako si pery narúžujete, oblížte si ich potrite ich tenkou vrstvou cukru a nechajte asi minútku pôsobiť. Cukor potom zlížte a rúžujte sa. Uvidíte, že rúž vydrží oveľa dlhšie, než obvykle.

4
prevention.com

Čistič škvŕn

Cukor dokáže vytlačiť škvrny od trávy. Ak sa váš drobec vráti domov so zelenými kolenami, namočte špinavý kus látky, nasypte na ňu cukor a drhnite. Potom nechajte ešte asi hodinku pôsobiť a škvrny budú preč. Budete prekvapení.

Odstraňovač pachov

Ak sa vám vyliala káva, ostro korenená polievka či omáčka a vám vadí tá silná aróma, použite cukor. Cukor perfektne odstraňuje pachy z textilu.

Silný alkohol

Cukor nepomáha len zmierniť pocit po štipľavom jedle v ústach, ale je vynikajúci aj keď si jednoducho musíte pripiť, lebo si pripíja celá rodina a vaše hrdlo a ústa neznášajú ostrosť alkoholu. Hneď po prípitku majte nachystanú lyžičku cukru a alkohol ňou zajedzte. S nepríjemnými pocitmi sa môžete rozlúčiť.

Nerovnomerný pigment

Ak máte problém s pigmentom na perách a po nanesení rúžu máte pery stále fľakaté použite cukor. Zmiešajte si v malej mištičke trošku  cukru, trošku olivového oleja a natrite si túto zmes na pery, nechajte pôsobiť asi pol minúty a opláchnite. Potom si dajte rúž a odtieň bude perfektný.

Sugar
menshealth.com

Preč s motorovým olejom

Každý, kto má auto, alebo aspoň raz v živote si zašpinil ruky motorovým olejom vie, že zmyť tieto škvrny z rúk je dosť náročné. Ak si však na ruky špinavé od oleja nasypete cukor a dobre ich podrhnete a opláchnete vodou, ruky budú čisté, akoby ste nikdy žiaden motorový olej nedržali.

Likvidátor baktérií

Odborné štúdie dokázali, že cukor ničí baktérie, ktoré spomaľujú hojenie rán a spôsobujú dlhotrvajúcu bolesť. Faktom ostáva, že baktérie sa množia vo vlhkom prostredí, cukor však vlhkosť absorbuje. Ak máte napríklad väčšiu ranku, ktorá vám mokvá, skúste si na ňu raz za deň nasypať cukor, nechajte pár minút pôsobiť a opláchnite.

Dajte nám vedieť, na čo všetko používate cukor v domácnosti vy.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), justcoolidea.ru

Najnovšie články