Aká bude zima 2021? Meteorológovia zverejnili dlhodobú predpoveď, ľudia však nadšení nie sú

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR (Adriána Hudecová)

Aj vám letné dni prešli tak rýchlo, že ste si ani nestihli uvedomiť, že tu vôbec boli? Mnohí sa s príchodom septembra už tešia na zimu a každý z nás verí, že tá tohtoročná bude plná snehu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už takmer pravidelne sa každý rok hovorí o tom, že nás čaká tá najchladnejšia zima za posledné roky a hoci to príliš nevychádza, zdá sa, že tento rok nebude výnimkou. Aj keď prvé predpovede na zimu sú ešte veľmi opatrné, vzhľadom na to, že počasie sa takto dopredu odhadnúť nemá, viacero meteorológov tvrdí, že nás čaká poriadne chladná zima. Ako uvádza portál MKWeather, Európa by v zimnej sezóne 2021/2022 mala byť pod vplyvom studených vĺn.

Foto: TASR/AP

Zima príde veľmi skoro

Prudké vlny ochladenia by mali čakať Európu už na začiatku zimy. Po horúcom lete 2021 by podľa portálu mala prísť studená jeseň s vyhliadkou na silnú hurikánovú sezónu. Prvé záblesky zimy by mali prísť už v novembri 2021, a to poriadne ochladenie. Aj podľa portálu PledgeTimes sa zdá, že zima bude tuhá a bude priať milovníkom zimných športov. Odborníci s pomocou najmodernejších technológií vytvorili predpoveď toho, ako by mohla vyzerať zima 2021/2022.

Táto sezóna všetko zmení

Aj podľa nich nás čaká mrazivá zima. Podľa meteorológa Dominika Junga boli zimné predpovede po minulé roky vysoko nad priemerom, čiže zimy boli príliš teplé. To však pre túto sezónu neplatí. Experti predpovedajú klasickú zimu, ktorá sa možno mnohým ľuďom bude zdať príliš chladná. Podľa neho už veľa ľudí nie je zvyknutých na skutočnú, priemerne chladnú zimu. Tento rok nás čaká aj poriadna snehová nádielka. Odborníci však upozorňujú aj na to, že takéto trendy môžu len odhadnúť či bude sezóna chladnejšia alebo teplejšia.

Mnohí Slováci sú na takéto predpovede už trochu alergickí, pretože sa každý rok hovorí o extrémnej zime, no Vianoce vždy bývajú bez snehu. Ako to vidíte vy?