Spomínate si na Pipi Dlhú Pančuchu? Jej predstaviteľka má dnes už 58 rokov, no len málokto by ju spoznal

Lucia Mužlová

Kto by si nepamätal ryšavé dievčatko s pehami? Pipi Dlhá Pančucha je niečo kultové, niečo, čo sme videli všetci. Čo ale herečka Inger Nilsson robí dnes? Spoznali by ste ju aj po rokoch?

Hlavná hrdinka sa narodila v roku 1959 a Pipi si zahrala ako 9-ročná. Asi nikto neočakával, že dobrodružné filmy budú také úspešné. Inger však ako herečka nepokračovala. Dlhé roky robila obyčajnú sekretárku. Po rokoch sa k herectvu na chvíľu vrátila, no ako divadelná herečka.
facebook.com

Počuli ste už legendu o tom, ako príbeh o Pipi Dlhej Pančuche vznikol? Autorka a spisovateľka Astrid Lindgrenová si vraj príbeh vymyslela na počkanie pre svoju dcérku, ktorá bola chorá a musela ležať v posteli. Pipi mala rada dobrodružstvo, bola statočná, silná a vynaliezavá. Mohla jesť sladkosti od výmyslu sveta v neobmedzenom množstve, mohla ísť spať kedy chcela. To je všetko, čo deti chcú. Príbeh venovala dcére v podobe knihy na 10. narodeniny.

Kritici však knihu nebrali ako niečo pozitívne. Skôr mali obavy, aké budú mať podobné príbehy vplyv na deti po celom svete. Nakoniec však všetko dopadlo viac než dobre a malá ryšavá hrdinka sa stala obľúbenou postavou malých aj veľkých.

Pripomeňme si aj známu zvučku z filmu.

Pamätáte si na Pipi? Pozerávali ste filmy alebo ste čítali knihu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Opäť ukázala rastúce tehotenské bruško a spôsobila malé faux pas! Obliekla si niečo, čím vzdala poctu nebohej princeznej Diane

Lucia M.

0
Komentovať