Meteorológovia zverejnili najnovšiu predpoveď na zimu. Takto to bude so snehom v jednotlivé mesiace

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Zima sa už neúprosne blíži. A hoci ešte nepociťujeme ani bežné jesenné počasie, meteorológovia už poznajú prvé prognózy na tohtoročnú zimu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Európska spoločnosť ECMWF nedávno zverejnila svoje aktuálne prognózy týkajúce sa nadchádzajúcej zimy v Európe. Vďaka nim sa pozrieme na to, koľko snehu môžeme očakávať na Slovensku. Konkrétne prognózy sa zameriavajú na každý mesiac zvlášť a predpovedajú počasie od decembra až do februára. Vianoce tak zatiaľ vyzerajú byť skôr na blate. Píše o tom portál iMeteo.

Foto: Pexels

December

Jav El Niño, ktorý je momentálne stále silnejší a pripravený na nadchádzajúcu zimu, významne ovplyvňuje predpovede snehových zrážok na severnej pologuli. Odborníci však upozorňujú na to, že tento jav je od nás dosť ďaleko, preto nie je isté, či nás môže dlhodobo ovplyvniť. Vplyv na počasie v Európe majú však aj iné faktory.

Podľa prognóz sa zdá, že december odštartuje zimnú sezónu s nižším snežením, ako je priemer. Niektoré európske krajiny budú mať tiež len malé, ak vôbec nejaké množstvo snehu. Prognóza sneženia na december naznačuje, že na väčšine kontinentu nebude sneh, s výnimkou ďalekého severu.

Január

Najnovšie články