Na rozlúčke s kráľovnou Alžbetou pozornosť upútali šaty Kate Middleton a Meghan Markle. Na tento detail mnohí upozornili

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Rozlúčka s kráľovnou Alžbetou bola smutná udalosť pre celý svet, najviac však pochopiteľne zasiahla kráľovskú rodinu. Všetci členovia počas nej boli pod drobnohľadom, preto mnohým neunikli zaujímavé detaily, ktoré ste si možno nevšimli.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Daily Mail, Kate Middleton aj Meghan Markle bývajú pod drobnohľadom často hlavne pre výber oblečenia. Mnohí ľudia by si povedali, že výber toho, čo mali počas pohrebu, nebol ničím výnimočný. V prvom rade to boli šaty, ktoré už mali obe na sebe predtým. Práve to je však základ, prečo boli jednotlivé outfity vybraté.

Jednoduchosť a skromnosť

Obe sú známe tým, že často recyklujú kúsky, ktoré majú v šatníku. Vo väčšine prípadov je za tým ukážka toho, že sa snažia poukázať na módny priemysel a využívanie kúskov aj dlho po tom, čo ich kúpia. Teraz je však za výberom outfitov v prvom rade to, aby nepútali pozornosť. Pekné, no zároveň nevýrazné šaty zaistili, že sa pozornosť úplne sústredila na kráľovnú a jej život.

Úcta voči kráľovnej

Podľa stylistky Mirandy Holder sa obe manželky princov obliekli s ladnosťou a štýlom, aký už ukázali mnohokrát. Vďaka dlhému času, ktorý obe strávili v kráľovskej rodine, veľmi dobre vedia, čo je ich povinnosťou a že takáto udalosť je jednoznačne vhodná na to, aby sa prejavili skromne a nevytŕčali z davu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lady Janelle (@royalreplimeghan)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený fan page (@harrymeghan_sussexes)

Outfity Kate, Meghan, ale aj Kamily a princeznej Beatrice a Eugenie boli starostlivo vybrané a dokonale odrážali smutnú náladu pri tejto príležitosti. Ako ďalej tvrdí stylistka, výber bol taktický krok, ako od seba odvrátiť pozornosť, no napriek tomu zaujali. Kate mala dokonca cez tvár niečo, čo pripomínalo smútočný závoj, čo je tradícia, ktorú spopularizovala kráľovná Viktória.