Toto sú najsilnejšie a najčastejšie sa vyskytujúce ženské mená na Slovensku. Pozrite sa, aký majú význam

Monizz

Znie vám vaše meno príliš tuctovo? Dá sa na to pozerať aj z tohto pohľadu, no faktom je, že to, čo robíme často, robíme z nejakého dôvodu. Mená nie sú výnimkou. Treba si uvedomiť, že používané mená nie sú výsledkom nedostatočnej fantázie našich rodičov, ale skôr obľúbenosti a všeobecnej sympatie. Ak teda patríte k tomuto zoznamu, môžete byť na seba pyšné. Tieto mená nosia tie najsilnejšie Slovenky! Pozrite si TOP 10 najčastejšie sa vyskytujúcich ženských mien a ich významy.

Jana

Jany sú veľmi citlivé a pôvabné ženy, ktoré majú v živote obvykle jasno. Často preto premýšľajú, sú hĺbavé a kladú veľa otázok. Radi objavujú, hľadajú a vymýšľajú, a to je jeden z dôvodov, prečo ich ľudia často pokladajú za klebetné a zvedavé. Jany sa vyznačujú inteligenciou, ktorú však vedia vo svoj prospech aj zneužívať. Dá sa na ne spoľahnúť, pretože ony samé sú presvedčené, že ich nikto nezradí. Sú usilovné a pracovité. Pôvod mena majú hebrejský, v preklade to znamená „Boh je milostivý“.


Zuzana

Meno Zuzana má hebrejský pôvod a v preklade znamená „ľalia“. Nanešťastie Zuzany sú priam magnetom na katastrofy a situácie, kedy sa musia prejaviť ako silné a hrdinské osobnosti. Byť hrdinkami im však nevyhovuje a radšej by si užívali pokojný a pohodlný život v ústraní v kruhu rodiny. Nositeľky tohto mena sú si vedomé svojej sily, a aj toho, že všetky problémy a starosti zvládnu, no keby mohli, preniesli by ich radšej na niekoho iného. Bojujú však vášnivo a bez myšlienok na útek. Keď sú už k boju donútené, nikdy necúvnu späť. Chceli by mať všetko – lásku aj vernosť, šťastie aj peniaze.


Martina

Martina pochádza z latinčiny a je zasvätená bohu vojny Martovi. Aj preto je hlavnou črtou týchto žien bojovnosť. Sú sympatické a pútavé, oplývajú temperamentom a milujú tajomstvá. Spočiatku pôsobia ako jemné a nežné bytosti, no v skutočnosti sú dravé a súťaživé. Sú zodpovedné a rodinne založené, snažia sa hľadať jadro problému, až kým naň neprídu. Sú dobré priateľky a očakávajú od svojich blízkych často prejavy lásky, priazne, pochvaly. Za zdanlivým sebavedomím ukrývajú pocit neistoty a strach z odmietnutia.


Katarína

Nositeľky mena Katarína sú dobré a dôverčivé, ľudia ich často klamú a využívajú. Ich meno pochádza z gréčtiny a znamená „čistá, mravná“. Sú obratné a inteligentné, dokážu súcitiť s druhými osobami, no na druhej strane sa bez dávky zlomyseľnosti vedia potešiť, že práve ony sa zlému úspešne vyhli. Sú veľmi emotívne a zároveň sa dokážu poučiť z vlastných chýb. Vyznačujú sa kultivovaným správaním a diplomatickosťou. Neplytvajú energiou, keď nemusia a vždy sa snažia rozlišovať dobré od zlého, pričom zo všetkého berú pre seba to prospešné. Ľahko sa prispôsobujú okoliu, čo im je neraz vyčítané. Potrebujú veľa odpočinku, preto sú neraz považované za lenivé.


Anna

Hebrejský pôvod mena Anna znamená „milá“, napriek tomu sú Anny predurčené k hrdosti. Anny boli vždy silné a emotívne založené ženy, ktoré so sebou nenechali zametať. Dokážu byť rovnako láskavé ako aj panovačné, dodržiavajú zásady a nemenia názory. Nikdy nie sú zúfalé, pretože veria, že všetko dokážu vyriešiť vlastným rozumom a srdcom. Svoje názory nedávajú nahlas najavo, kým ich niekto nevyzve, takisto sa nedajú ovplyvniť, a tak je s nimi ťažké bojovať. Sú prefíkané a zvedavé a rady stoja v popredí.


Mária

Mária je asi najznámejšie slovenské meno, ktorého pôvod je hebrejský a význam veľmi pekný. Mária totiž znamená „Bohom milovaná“. A veru na nositeľkách tohto mena sa vyššia moc aj naozaj prejavuje. Sú veľmi mravné, silné a verné, vnímavé a duševne i emočne vyspelé. Nikto ich nezastaví na ceste za úspechom, a keď spadnú, dokážu si chybný krok priznať a pokračovať v ceste bez ujmy na sebavedomí. Neobávajú sa problémov, pretože veria, že všetko má svoje riešenie aj zmysel. Márie sa len málokedy zdôverujú so svojimi najvnútornejšími tajomstvami, a preto je nahliadnuť do ich duše mimoriadne náročné. Láska a rodina sú pre nich všetkým.


Veronika

Meno Veronika pochádza z gréčtiny a znamená „tá, ktorá prináša víťazstvo“. Nositeľky tohto mena oplývajú nevídanou energiou, chuťou do života a schopnosťou realizovať svoje sny. Sú neústupčivé, sebavedomé, niekedy náladové a urážlivé, no najhoršia je u nich vzdorovitosť. K dobru im patrí, že svoje chyby si vedia priznať a ísť ďalej. So smiechom a bez problémov sa dokážu zoznamovať, tešiť zo života a nakláňať si srdcia najmä detí. Sú obdarené inteligenciou a súcitom, ktorý však častejšie ako na ľuďoch prejavujú na zvieratách. Sú čestné a otvorené, Veroniky totiž nezvyknú hrať nejasnú hru.


Lucia

Meno Lucia má pôvod v latinčine a znamená „žiariaca“. Nositeľky tohto mena nie nadarmo ľudia spájajú s čarodejnicami a bosorkami. Lucie majú svoje tajné miesta a pred zrakmi ľudí ukrývajú mnoho z vnútorného sveta. Lucie dokážu počarovať nejednému Jánošikovi, a tak sa neraz stáva, že za nimi ťahajú hneď niekoľkí naraz. Majú v sebe iskričku, ktorá ich povyšuje na žiarivé osobnosti. Hovorí sa, že najmä malé dievčatká, ktoré nosia toto meno, sa už v mladosti naučia byť silné, bojovné a energické.


Ľubica

Meno Ľubica sa zrodilo niekde v okolí Jadranu, je chorvátskeho pôvodu a jeho základom je slovanské slovíčko „ľúba“. Paradoxne, tak, ako sú milé a dobré, sú aj ostražité a nenechajú so sebou manipulovať. Preto sú Ľubice považované za emancipované a nedôverčivé bytosti a muži sa ich často boja. Sú energické a majú veľa záľub, čo ich predurčuje k úspechu. Vedia sa dostať z každej situácie, sú dobré a verné priateľky, rodené vodkyne. Problém nastáva len vtedy, keď sa im nedarí. Ich sebavedomie tým trpí a ony si prestávajú veriť, prestávajú bojovať a boj radšej vzdávajú.


Jarmila

Jarmila je slovanského pôvodu a znamená „tá, ktorá miluje jarosť“. V tomto duchu sa nesie aj ich život, pretože Jarmily sú introvertky prinajmenšom vo svojom vnútri. Majú svoj svet a dokážu sa v ňom tešiť z úplných maličkosti. Do svojej duše a tajných zákutí pustia len málokoho. V reálnom živote sú však schopné, pracovité, vedia sa uplatniť a využiť svoje danosti. Rady pomôžu a nikdy nikoho nepodceňujú. Veria v silu ľudstva a sú prístupné v podpore druhých.

Pozri aj: O tomto by mali okamžite vedieť všetky ženy! Tieto 4 veci sú pre vašu vagínu veľmi škodlivé

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať