Pripravte sa na extrémne vysoké teploty, čakajú nás teploty až 38°C. Slovensko však zasiahnu aj silné búrky

Kristína Hagarová

Foto: TASR archív

Školský rok sa pomaly končí a prichádzajú aj letné prázdniny. Zároveň sa môžeme pripraviť na extrémne silné teploty, ktoré so sebou prinesú aj búrky.

Ako uvádza portál Imeteo, počas tohto týždňa udrú silné horúčavy, ale aj prudké búrky. Už v pondelok sa budú teploty pohybovať od +29 až do +34 °C. Okolo poludnia sa začne vytvárať oblačnosť a na západe Slovenska hrozia na mnohých miestach búrky, ktoré budú sprevádzané prudkým lejakom, pričom nie sú vylúčené ani krúpy.

Slovensko zasiahnu búrky

Očakáva sa, že už počas dnešného dňa vznikne rozsiahly búrkový systém, ktorý by sa mal v utorok ráno začať rozpadať na západnom Slovensku. V utorok budú maximálne teploty od +30 až do +36 °C. Veľmi teplo bude predovšetkým na juhu západného a východného Slovenska.

V stredu budú teploty extrémne a dostanú sa až na hranicu +38 °C, opäť však môžeme očakávať aj búrky. Začiatok júla by mal priniesť zmenu, hoci predpoveď ešte stále nie je úplne presná. Ku koncu týždňa by mal cez naše územie postúpiť studený front, ktorý prinesie vlnu búrok. Tie môžu byť sprevádzané prívalovými zrážkami a aj krúpami. Priniesť by mal so sebou aj ochladenie.

1
Komentovať