Robert Fico prezradil, aká bude výška vianočného bonusu. Do konca roka 2023 dostanú všetci seniori túto sumu

SITA

Foto: unsplash/rawpixel

Premiér Robert Fico (Smer-SD) vo videu na sociálnej sieti prezradil, akú sumu dodatočného jednorazového príspevku k trinástemu dôchodku do konca tohto roka dostanú všetci penzisti.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Do konca tohto roku dostanú ešte malý vianočný príspevok vo výške 150 eur,“ povedal. Ministerstvo práce a sociálnych vecí rokuje s rezortom financií, aby všetci dôchodcovia popri trinástom dôchodku dostali do konca tohto roka aj jednorazový paušálny príspevok.

Ako to bude s trinástymi dôchodkami?

Na utorkovej tlačovej besede to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD). „O tom budeme informovať neskôr,“ povedal. Pôjde o rovnakú sumu pre všetkých poberateľov dôchodkov.

Maximálna suma trinástej penzie v tomto roku dosahuje 300 eur, dostávajú ju poberatelia dôchodku vo výške 268,88 eura a nižšie. Poberateľom dôchodku v rozpätí od 268,89 eura do 963,32 eura sa suma trinásteho dôchodku znižuje až do minimálnej sumy 50,01 eura. Najnižší trinásty dôchodok vo výške 50 eur dostávajú v novembri tohto roka poberatelia, ktorí poberajú dôchodok v sume 963,33 eura a vyššie.

Najnovšie články