Vďaka tipu číslo 5 som svoju vysnívanú práčku kúpila za polovičnú cenu! Toto je 12 prefíkaných spôsobov, ktorými každý mesiac ušetríte peniaze

KatkaR

Povedali ste si aspoň raz za posledný týždeň vetu: “Kam sa tie peniaze zase tak rýchlo podeli?“ V súčasnej dobe, kedy musíme platiť úplne za všetko – či už sa jedná o potraviny, služby, vstupy do historických a kultúrnych pamiatok alebo posedenie s priateľmi – sa každé ušetrené euro ráta k dobru. Mnohokrát sa však stane, že napriek tomu, že sa všemožne snažíte ušetriť a dať si nejaké peniaze stranou, na konci mesiaca si uvedomíte, že vám to zase nevyšlo. Pozrite sa s nami na zoznam vecí, vďaka ktorým sa karta konečne obráti a vy si budete môcť dopriať tú kabelku z výkladu, ktorú obdivujete celý mesiac.

Článok pokračuje pod videom ↓

Premeňte staré splátky na úspory

pixabay.com

Keď sa vám konečne podarí splatiť pôžičku, pravdepodobne pocítite obrovskú úľavu. Či už šlo o notebook, auto alebo študentskú pôžičku, posledným splateným eurom ste sa stali znova slobodným človekom. Avšak miesto toho, aby ste peniaze, ktoré ste každý mesiac pripísali na účet splátkovej spoločnosti minuli, by ste si ich podľa finančnej expertky Stefanie O’Connell mali odložiť. Mohli by ste si vytvoriť napríklad sporiaci účet, kam by ste si pravidelne odkladali rovnakú čiastku, akú ste boli zvyknutá mesačne splácať.

Odhláste sa!

View this post on Instagram

मोबाइल से पेमेंट करते समय अपनाएं ये 10 सेफ्टी टिप्स (10 Must Follow Tips For Safe Mobile Payments) टेक्नोलॉजी के दौर में स्मार्टफोन का इस्तेमाल सिर्फ बातचीत या वेब ब्राउज़िंग तक ही सीमित नहीं रह गया है. पेमेंट व मनी ट्रांसफर करने के लिए पहले आपको घंटों लाइनों में लगना पड़ता था, लेकिन अब आप उन्हीं कामों को मिनटों में स्मार्टफोन की सहायता से निपटा सकते हैं मोबाइल पेमेंट ऐप के ज़रिए, लेकिन क्या आप जानते हैं कि मोबाइल द्वारा भुगतान करते समय आपको सतर्क रहने की ज़रूरत है, आइए जानें कैसे? * सार्वजनिक वाई-फाई का उपयोग न करें अगर आप सार्वजनिक वाई-फाई का इस्तेमाल करके अपने मोबाइल द्वारा के्रडिट कार्ड की सूचनाएं, जैसे- बैंक अकाउंट नंबर, पिन नंबर आदि मेन्युली टाइप कर रहे हैं या फिर कार्ड स्वाइप करके दर्ज़ कर रहे हैं, तो आपका डाटा लीक होने की संभावना हो सकती है, क्योंकि आपको यह पता नहीं होता है कि आप जिस वाई-फाई रूट से भुगतान कर रहे हैं, वो सेफ डाटा सोर्स है या नहीं. इसलिए सार्वजनिक जगहों पर उपलब्ध वाई-फाई का उपयोग मोबाइल द्वारा भुगतान करने के लिए न करें. इसके अलावा सार्वजनिक वाई-फाई द्वारा मोबाइल पेमेंट करने से हैकर्स के लिए आपका पासवर्ड/पिन हैक करना आसान हो जाएगा. For More Visit Our Website Link in bio #safety #money #finance #savingmoney #your #savemoney

A post shared by Meri Saheli (@merisahelimagazine) on

Platíte za veci, akými sú napríklad členstvo vo fitness centre alebo aplikácie na váš smartfón aj napriek tomu, že ich už dlhšiu dobu nevyužívate? Chyba! Pokiaľ fitness centrum navštevujete iba sporadicky, výhodnejšie pre vás bude členstvo si jednoducho zrušiť a zaplatiť si vstup v konkrétne dni, kedy si zaplatený čas aj skutočne odcvičíte.

Vyjednávajte

pixabay.com

S mesačnými odvodmi, členstvami a inými poplatkami, ktoré pravidelne ukrajujú z vášho rozpočtu, sa vám pravdepodobne raz za čas naskytne príležitosť, ktorú sa oplatí využiť – príležitosť vyjednávať! Pokiaľ totiž spoločnosti, ktoré vám poskytujú služby vidia, že sa vám služba páči, aktívne ju využívate a jediné, čo by vás od nej mohlo odradiť, je jej vyššia cena, v túžbe udržať si vás (skvelého zákazníka), by mohli v tejto kategórii poľaviť. Možno sa vám to zdá nepravdepodobné, no za pokus predsa nič nedáte, však?

Vyjednávajte online

pixabay.com

Ak ste zvyknutá nakupovať online, určite často premýšľate, ako pri nákupe ušetriť: “Mám nárok na zľavu? Možno by som mohla ušetriť na doprave. Aké sú podmienky vrátenia peňazí?“ Vyskúšali ste už niekedy funkciu bočného chatovacieho okienka (online chat), kde vám ochotný pracovník okamžite rád poradí a odpovie na všetky vaše otázky? Michael Wheeler, muž, ktorý vedie kurzy vyjednávania priamo na Harvarde, tvrdí, že práve prostredníctvom tejto funkcie si niekedy môžete vyjednať omnoho nižšiu cenu, než aká bola tá pôvodná.

Sledujte ceny

https://www.instagram.com/p/Bh4YaZUFsbz/?tagged=savingmoney

Existujú stránky, ktoré vám poskytujú funkciu sledovania ceny produktu, o ktorý ste prejavili záujem. Fakt, že je nejaká vec v zľave totiž ešte neznamená, že už nižšia cena nepripadá do úvahy. Pri troche trpezlivosti vám už o niekoľko dní môže prísť na e-mail upozornenie, že cena letenky, televízora alebo práčky, ktorú si plánujete kúpiť už dlhšie, klesla na bezkonkurenčnú a vtedy nadíde pravý čas na kúpu. Tú môžete niekedy skombinovať s ďalšími zľavovými poukážkami alebo kupónmi a získať tak produkt za rozprávkovú cenu!

Do práce si noste vlastné obedy

Za rok môžete ušetriť niekoľko tisíc eur iba tým, že si do práce prinesiete vlastný obed. Týmto tvrdením šokuje Janette Pavini, expertka na sporenie. Podľa nej totiž za “priemerný mäsovo-syrový sendvič, balíček chipsov, sladkosť a ľadový čaj zaplatíte denne približne 10€. Za rok to činí približne 2500€. Pokiaľ si však pripravíte podobný obed doma, miniete za rok iba okolo 600€.“ Rovnako radí, že ak si urobíte plán svojho týždenného jedálnička z potravín, ktoré majú byť počas týždňa v akcii, môžete ušetriť až 35% z vašich výdavkov. na jedlo. Nezabudnite ani na členstvo vo vašich obľúbených potravinách, resp. v tých, ktoré navštevujete najčastejšie a využívajte kupóny a členské výhody.

Tešte sa z výhod

https://www.instagram.com/p/BhoqijnhjuZ/?tagged=savingmoneytips

Donáška do domu alebo dodávka potravín sa vám síce na prvý pohľad môže zdať ako zbytočný luxus, no v skutočnosti vám práve tento luxus môže pomôcť ušetriť peniaze i drahocenný čas. “Ak si potraviny necháte doručiť do domu alebo si ich vyzdvihnete už pripravené, vyhnete sa impulzívnym nákupom, ktoré by vám mohli jednoducho pridať aj 20% na celkovej cene za váš nákup,“ vysvetľuje autorka tematickej knihy Kimberly Foss. Navyše, okrem peňazí môže byť tým najcennejším ušetreným váš čas!

Porovnávajte aj v lekárňach

pixabay.com

Vyhnite sa nadmernému plateniu za predpísané lieky. Joe Sanginiti, generálny riaditeľ spoločnosti FamilyWize, odporúča voľbu všeobecných liekov pred tými značkovými. Tie tradičné sú podľa neho spoľahlivé, efektívne a stoja oveľa menej – často aj o 80-85% – než ich značkoví kolegovia. Rovnako navrhuje preveriť si ceny na viacerých miestach, pretože môžu variovať aj v závislosti od lekárne.

Ušetrite na vode

Aj vy ste zvyknutá kupovať si balenú vodu vo fľašiach? A to aj napriek tomu že si kupujete neperlivú – a teda rovnakú, aká vám pravdepodobne tečie aj z vodovodného kohútika? Možno vám to ešte nenapadlo, ale aj toto je jednoduchá a efektívna možnosť šetrenia.

Jedzte doma

Ak máte vo zvyku jesť v reštauráciách alebo rôznych iných rýchloobčerstveniach pri každej možnej príležitosti – oslave synových narodenín, dcérinho vysvedčenia, vášho a manželovho výročia či vo chvíľach, kedy jednoducho nemáte energiu stáť pri sporáku a variť pre celú rodinu – nečudujte sa, že vaše úspory sa míňajú jedna radosť. Tento zvyk môže byť totiž veľmi drahý. Skúste ho preto obmedziť a vymyslieť domácu grilovačku alebo záhradnú párty, na ktorú prinesie každý to, na čo má chuť alebo uvarte jednoduchú a romantickú večeru, ktorou prekvapíte vášho partnera.

Rozpredajte veci, ktoré už nenosíte

View this post on Instagram

👚🤷🏻‍♀️ #closet

A post shared by H A N N A 🌙 (@hannalanda) on

Ak ste zvyknutá robiť jarné alebo jesenné veľké upratovanie, pri ktorom sa na rad dostáva aj váš šatník, pristúpte k tomu racionálne. Zamyslite sa, akú časť vášho oblečenia reálne nosíte a zvyšku sa zbavte. A tým nemyslíme vyhodenie do kontajnera. Ciest, ktorými môžete tieto veci jednoducho speňažiť, je v dnešnej dobe neúrekom. Neverili by ste, koľkým ženám by sa páčil ten svetrík, ktorý vy už roky považujete za staromódny alebo koľko z nich by ocenilo džínsy, ktoré vám už veľkostne nesadnú. Stačí kliknúť na internet, napísať atraktívny inzerát, stanoviť cenu a odoslať kúsok novej majiteľke, ktorá vám zaň ochotne zaplatí.

Vyhýbajte sa poplatkom

Skúšali ste si niekedy vyberať peniaze z bankomatu, ktorý nepatrí vašej banke? Pravdepodobne ste boli upozornená na to, že tento výber bude spoplatnený a z účtu sa vám okrem vybranej sumy odrátalo aj niekoľko eur za to, že ste v blízkosti práve nemali svoj bankomat. Takýchto príkladov by sme mohli menovať mnoho – účtované obaly na jedlo v reštauráciách, naletenie na marketingové ťahy predajcov, a podobne. Nezdajú sa vám tieto výdavky úplne zbytočné?

Akými spôsobmi šetríte vy? Máte vlastné, rokmi a skúsenosťami overené sporiace tipy a triky, na ktoré nedáte dopustiť za žiadnych okolností? Podeľte sa o ne i s nami.

Pozri aj: 12 vecí, ktoré by ste mali prestať robiť, ak chcete byť bohatší. Najviac ma zarazilo, že ľudia ešte dnes pracujú zadarmo

Katuš, redbookmag.com

Najnovšie články