Meghan Markle bude s princom Harrym v Európe blízko Slovenska. S kráľovskou rodinou sa však nestretne

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Vojvodkyňa zo Sussexu sa budúci mesiac pripojí k svojmu manželovi, princovi Harrymu, v návšteve Európy, nie však naplno. Už o pár týždňov budú obaja v Nemecku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál People, hovorca vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu potvrdil, že Meghan sa pripojí k svojmu manželovi v nadchádzajúcich hrách Invictus 2023, ktoré budú v septembri v nemeckom Düsseldorfe. Harry bude prítomný počas celých hier, Meghan sa k nemu pripojí po začatí hier.

Foto: profimedia

Obaja prídu do Nemecka

Princ Harry založil Invictus v roku 2014, je to medzinárodná adaptívna športová súťaž pre zranených, chorých vojakov a veteránov. Inšpiráciou mu bolo spustenie športového turnaja v paralympijskom štýle po tom, ako sa v roku 2013 zúčastnil na Warrior Games v USA. Princ Harry sa roky zaoberá problémami veteránov, ktoré sú mu blízke aj preto, lebo roky slúžil v britskej armáde. Povedal, že šport môže byť cestou liečenia.

Verí, že vďaka športu sa dokážu liečiť

„Dlho som veril tomu, že šport je prostriedkom liečenia, a to nielen pre myseľ a telo, ale aj pre svet. Šport si vyžaduje mať sen a cieľ a potrebu byť súčasťou komunity,“ povedal Harry. Hry Invictus 2023 sa budú konať od 9. do 16. septembra. Podujatie sa predtým konalo v Londýne, Orlande, Toronte, Sydney a Haagu. V roku 2025 sa uskutočnia vo Vancouveri.

Foto: profimedia

Meghan ho podporuje

Harry a Meghan spolu debutovali ako pár na Invictus Games v roku 2017 v Toronte, kde žila počas natáčania seriálu Kravaťáci. Odvtedy Meghan podporuje svojho manžela účasťou na hrách a na pódiu zvykne priniesť aj príhovor. Okrem iného sa princ Harry podľa najnovších správ zastaví aj vo Veľkej Británii, kde sa má stretnúť so svojím otcom kráľom Karolom. Nie je to potvrdené, avšak hovorí sa o tom, že Meghan Markle na tomto stretnutí určite nebude.

Foto: profimedia

Príde aj do Británie?

Ako sme vás už informovali v inom článku, obaja chcú urovnať problémy a napätie v kráľovskej rodine po tom, ako Harryho memoáre a dokument na Netflixe spôsobil niekoľko škandálov. Zamestnanci vraj už pripravujú plány na „mierové rozhovory“, ktoré sa majú uskutočniť 17. septembra. „Kráľ má na 20. septembra naplánovanú cestu do Francúzska, takže má v Londýne pár dní na to, aby sa stretol so svojím synom. Dovtedy sa snažia doladiť detaily,“ povedal zdroj.

Otázne teraz je, či dôjde k zmiereniu medzi Harrym a Williamom. Podľa The Times to možné je, ale obaja by museli povedať, že spravili veľa chýb a urobiť kompromis. S Williamom by to však mohlo byť ťažšie, vzhľadom na množstvo informácií, o ktoré sa Harry v knihe podelil.

Najnovšie články