Táto žena vytvára už 13 rokov tie najkrajšie ozdoby od výmyslu sveta! Všetko, čo potrebuje je motúz, bielu niť, korálky a …

Lucia Mužlová

Foto: pinterest

Vianočných ozdôb nikdy nie je dosť! Najviac si asi vieme vážiť tie, ktoré sú ručne robené a vytvoril ich niekto blízky, prípadne sme si ich zakúpili na trhoch. V dnešnej dobe sa ručná práca alebo tzv. „DIY“ cení a mnohé z nás majú občas chuť niečo vytvoriť. Za seba môžem povedať, že takéto ozdoby som skúšala vyrobiť a dokonca som si na pomoc prizvala aj maminu. Pozrite sa, ako na to.

Budete potrebovať:

  • polystyrénové gule
  • lepiaca pištoľ
  • motúz

Postup:

  • Najskôr na vrchu gule vytvoríme slučku, ktorú lepiacou pištoľou prilepíme. Motúz postupne obmotávame, ale s tým, že na guľu pridávame aj lepidlo a prstami motúz dobre pritláčame.
  • Pracujeme teda na etapy. Použiť môžete motúzy rôznych farieb a hrúbky. Ak chcete niečo špeciálne, prilepte napríklad aj čipku, vytvorte mašličky najlepšie z bielej stuhy, prípadne skombinujte túto metódu s patchworkom a vytvorte si vzory od výmyslu sveta. Držíme vám palce.

Pozri aj: Najkrajšie vianočné adventné vence, ktoré nestoja takmer nič. Inšpirujte sa tento rok aj vy, výber je naozaj bohatý!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články