Aktuálne: Outlet pri Voderadoch je v bankrote. Komplex má vážne finančné problémy

Michal Blaško

ONE Fashion Outlet vo Voderadoch je prvým outletovým centrom na Slovensku, no vyzerá to zatiaľ tak, že svetlá budúcnosť ho nečaká. Komplex mal finančné problémy aj v minulosti a tie pokračujú aj teraz. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Firma, ktorá za centrom stojí požiadala Okresný súd Bratislava I o vyhlásenie konkurzu. „Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi One Fashion Outlet 1,“ uvádza súd vo svojom vestníku.Ako informuje portál etrend.sk firma mala problémy už aj v minulosti a požiadala o reštrukturalizáciu. Veritelia tak dali majiteľovi centra ďalšiu šancu a v roku 2017 schválili ozdravný plán. Centrum dostalo 1 a pol roka na to aby našlo nového investora. Stanovená doba prešla, ale investor sa nenašiel. To bol aj dôvod, prečo teraz firma požiadala o vyhlásenie konkurzu.

Najväčší slovenský outlet sa nachádza v trnavskom regióne a je vzdialený 1500 m od zjazdu na Voderady z diaľnice D1. Návštevníci ONE Fashion Outlet Voderady môžu využiť pravidelné autobusové spoje z Trnavy, ktorým sa odvezú z autobusovej zástavky pri železničnej stanici v Trnave s piatimi medzizastávkami priamo do outletu za približne 20 minút. Centrum je vzdialené od Trnavy len 10 minút jazdy autom a 20 minút jazdy z Bratislavy.

zdroj: etrend.sk, outletvoderady.sk