Babie leto sa vrátilo v plnej sile, teplé počasie si dlho neužijeme: Vieme, kedy príde ochladenie

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

V súčasnosti zažívame neobvykle vysoké teploty, ktoré sú na súčasnú ročnú dobu poriadne nečakané. Teplý október by sa mal presunúť aj na november. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Imeteo, počasie by sa malo zmeniť práve počas novembra. Tohtoročný október patrí k najteplejším a najsuchším za uplynulé roky. Na Slovensko prúdi teplá vzduchová hmota a v porovnaní s dlhodobým normálom je až o 5 °C teplejšie. Teplo bude aj v nasledujúcich dňoch.

Teplé počasie

Počasie je totižto pod vplyvom tlakovej výše, ktorá bude tiahnuť od Čierneho mora, cez Balkán až nad Stredomorie. Tešiť sa môžeme zo stabilného a jesenného počasia. Napriek teplému počasiu sa vyskytujú hmly, ktoré sa často držia celé ráno.

Pripravte sa na ochladenie

Denné teploty sa pohybujú od +11 až +17 °C, no na miestach, kde sa hmla a nízka oblačnosť zmenší, môžu teploty vystúpiť až nad hranicu +20 °C. Ak sa však už neviete dočkať ochladenia, potešíme vás. Aj keď dušičky by mali byť stále pod vplyvom tlakovej výše, zmena príde už 3. novembra.

Vtedy príde k zmene počasia, kedy sa ochladí a na naše územie príde dážď. Teploty by sa tak mali dostať do priemerného novembrového počasia.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk