BLESKOVÁ SPRÁVA: Na severe Slovenska sa prepadla cesta. Silný vietor zrútil aj betónové stĺpy

Lucia Mužlová

Foto: Facebook (Polícia Slovenskej republiky)

Aktuálne na Slovensku vyčíňa silný vietor, problémy hlásia vodiči aj bežní ľudia. Na horách zvýšil výstrahu na tretí stupeň, na západnom Slovensku a v severných oblastiach na druhý, pre zvyšok územia platí prvostupňová výstraha.

Článok pokračuje pod videom ↓

Polícia Slovenskej republiky na svojich sociálnych sieťach zdieľala aktuálne informácie o prepadnutej ceste na severe Slovenska. Silný vietor dokonca zrútil aj betónové stĺpy, na ceste sú pováľané stromy a odfúknuté konáre.

Pozor si dávajte na tieto úseky

  • Upozorňujeme vodičov, že cesta 1/10 Bytča smer Makov sa 100 metrov pred vrcholom stúpania k reštaurácii Melocík, prepadla v dĺžke 5 metrov a zasahuje celý jeden jazdný pruh. Žiadame vodičov o zvýšenú pozornosť pri prejazde týmto úsekom.
  • Cesta III/2035 Lutiše – Radôstka – na ceste sú spadnuté 4 betónové stĺpy na ceste v úseku 100 metrov. Cesta je úplne neprejazdná.
    Na mieste je hliadka polície a usmerňuje dopravu.
  • Horský priechod Čertovica je neprejazdný pre kamiónovú dopravu nad 10 metrov – odklon nákladných vozidiel je na ceste 1/18. Na mieste je hliadka polície, ktorá usmerňuje a odkláňa dopravu.
  • Taktiež upozorňujeme vodičov na viaceré spadnuté stromy na cestách v Žilinskom kraji, z dôvodu silného vetra a trvalého dažďa.

Najnovšie články