Brutálne úprimné veci, ktoré by ste mali vedieť o manželstve ešte pred tým, ako do neho vstúpite

Lucia Mužlová

lifehack.org

Manželstvo je úžasná vec, a ak sa v ňom nachádzate, tak určite viete, že udržať ho si vyžaduje tvrdú prácu, súcit a kompromisy. Rozvodovosť je dnes veľmi vysoká, a preto by sme sa mali zamyslieť nad tým, koľko toho vlastne pred vstupom do manželstva vieme. Manželstvo nás v mnohých veciach ovplyvňuje a pri problémoch potom často dochádza k sebaobviňovaniu a my máme pocit, že veci nejdú tak, ako sme si to vysnívali. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak ste práve vstúpili do manželského života, alebo sa ešte len chystáte, tu je 10 naozaj čestných tajomstiev, ktoré by ste mali vedieť.

Ten prvý pocit zamilovanosti nebude trvať večne

manzelstvo1
indiewire.com

Celkom zrejmé a možno ste to už počuli nespočetne veľakrát. Koľko ľudí však vzdá svoje manželstvo len kvôli tomu, že sa iskra niekam vytratila? Je veľmi ťažké si predstaviť, že láska, ktorú ste niekedy k tomu druhému cítili, sa časom vytratí, no niekedy práve tento pocit musí pominúť, aby ste si uvedomili, čo skutočná láska je. Nemusí to nutne znamenať pobláznenie a hollywoodsky sen. Je dobre sa na takýto stav pripraviť, no vždy majte na pamäti, že to hneď neznamená, že vaše manželstvo zlyhalo.

Láska rastie rôznymi spôsobmi

Mám na mysli to, že láska sa môže prejavovať rôznymi spôsobmi a môže prísť v mnohých podobách. Nemusíte byť nutne očarené niekým a hneď daného človeka aj milovať. Naozajstná láska si vyžaduje mnoho úsilia a potrebuje veľa starostlivosti, aby mohla kvitnúť. Ľudia si často myslia, že sú zamilovaní, no niekedy je to len prvotné očarenie. Nechajte tomu čas, aby vaše manželstvo nabralo svoj vlastný smer, neanalyzujte príliš všetky chyby a hlavne sa nepýtajte neustále, či partnera naozaj milujete a či sa dané veci v manželstve môžu niekedy zmeniť.

Príťažlivosť tu nebude navždy

manzelstvo2
apracticalwedding.com

Zmierte sa s tým, že nie vždy budete priťahovať svojho partnera. Fyzická príťažlivosť je však dôležitá a častokrát, keď sa vytratí, vzťah prestáva fungovať. V manželstve to môže priniesť fázy pochybností. Hladina príťažlivosti sa však môže zmeniť buď v dlhých alebo kratších intervaloch, takže nepanikárte a nespochybňujte svoj vzťah vždy, keď takáto situácia nastane.

Lásku musíte ukazovať aj keď zrovna nemáte „náladu“

Veci nejdú vždy tak ľahko, ako očakávame. Keď sme v tých najrôznejších situáciách, naše pocity lásky môžu slabnúť a my sa zdráhame lásku ukazovať. Kvôli manželstvu však musíme prehltnúť svoju pýchu a hrdosť a neustále by sme mali lásku prejavovať, napr. v činoch a skutkoch. Stačí, ak partnerovi po hádke pripravíte šálku čaju alebo ho vezmete na prechádzku. Niekedy môžu pomôcť aj zdanlivé malichernosti.

Manželstvo je dlhá cesta

manzelstvo4
statisticbrain.com

Po tom, čo sa dvaja vezmú, môžu mať pocit, že dosiahli nejaký pomyselný konečný cieľ. Manželstvo je náročné práve preto, že je to dlhá cesta. Budú aj ťažké časy, no samozrejme, čakajú vás aj dobré časy. Manželstvo vám môže poskytnúť dobré lekcie a môže vás naučiť nespočetne veľa vecí, pričom sa neustále vyvíjate a ako osoba rastiete.

manzelstvo5
telegraph.co.uk

Ak žijete v manželstve, určite ste sa s týmito vecami už stretli. O manželstvo a o samotný vzťah sa treba neustále starať, no treba sa aj pripraviť na situácie, ktoré môžu nastať. S príchodom detí príde oveľa viac stresových situácii, bez komunikácie manželstvo neprežije a šťastie a radosť v manželstve vám nikdy len tak nepadnú z neba. Toto všetko sú dôležité veci, o ktorých by ste mali vedieť ešte pred vstupom do manželstva a dobre si zvážiť všetko, čo sa môže udiať. V tomto prípade je lepšie myslieť ďaleko dopredu.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), lifehack.org

Najnovšie články