Zima je tu! Prichádza prudké ochladenie, ktoré nebude len dočasné. Výdatné sneženie môžeme očakávať už v tento deň

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR (Adriána Hudecová)

Milovníci zimy sa môžu tešiť. Už v stredu prichádza ochladenie, ktoré síce bude prechodné, no práve víkend bude tým pravým zlomovým obdobím. Príde prudké ochladenie, ktoré nebude len dočasné.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, môžeme sa teda tešiť na príchod zimy, ktorá tak skoro neodíde. Ako ďalej poznamenali, koniec novembra preto bude studený, ako hovorili už v dlhodobých predpovediach. Prichádza zimné počasie a sneženie, ktoré môže byť v niektorých regiónoch trvalé a výdatné. Mrznúť bude aj počas dňa.

Foto: Dreamy Pixel, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Prichádza ochladenie

Už v noci z utorka na stredu k nám príde ochladenie, ktoré však prinesie len závan zimy. V stredu budú teploty dosahovať len do +5 °C a na severe môže aj mrznúť. Chladný bude aj štvrtok, no v piatok sa opäť oteplí. Bude to však len dočasné. V sobotu, práve na Katarínu, očakávame prudké ochladenie, ktoré bude také výrazné, že budeme môcť hovoriť o nástupe zimy.

Snežiť by malo na celom Slovensku

„V noci z piatka na sobotu začne na našom území klesať hranica sneženia. Tá sa postupne z hôr dostane na výšku okolo 300 m n. m. Od soboty tak môžete na Slovensku počítať s pravým zimným počasím. V sobotu ráno by už na celom území malo mrznúť. Počas dňa zostane na severe mráz, no na juhu sa teploty dostanú až na +4 °C,“ informuje portál.

Pravý nástup zimy

Najnovšie články