Buďte ako pravá talianska dáma! Ak raz zbadáte tieto vzory, razom obyčajnú výšivku povýšite na hotové umelecké dielo!

Lucia Mužlová

Ručne vyrobené výšivky sú vždy veľmi cenené. Vytvoriť ich dokážu len skutočne šikovné ruky. V dnešnom článku si pripomenieme známu taliansku techniku pochádzajúcu z Florencie, ktorú miestni poznajú pod názvom „bargello“. V poslednej dobe je táto technika opäť v móde.

Článok pokračuje pod videom ↓

Charakterizovať ju môžeme vďaka ohnivým vzorom na vankúšoch, dečkách, ale aj iných rôznych predmetoch v domácnosti. Na výrobu väčšinou potrebujeme hrubšie nite a väčšie ihly. Tieto výtvory jednoducho upútajú váš pohľad.

Technika bargello je veľmi jednoduchá, ak viete ako na to. Používajú sa slučky, ktoré sú rovnako veľké, no ich veľkosť sa môže aj meniť. Podobne je to aj s farbami. Zvoliť môžeme rôzne odtiene tej istej farby, čím akoby meníme jas a hĺbku. Techniku borgello môžete nájsť na výšivkách, ale aj na mnohých doplnkoch, kabelkách, šatách, topánkach. Tieto vzory môžeme nájsť dokonca aj v kolekciách najznámejších módnych návrhárov.

Talianske dámy radi nosili práve vzory vytvorené touto technikou, pretože tkaniny dovezené z orientálnych krajín boli veľmi vzácne a drahé. Bargello často označovali ako plameň alebo oheň, a to práve vďaka farbám a vzorom, ktoré vytvárali ilúziu ohňa. Pozrite sa na nádherné výtvory, ktoré vám techniku bargello predstavia v tom najkrajšom svetle.

Pozri aj: Milovníci ručnej výroby nám poslali svoje nápady! Toto je 25 najkrajších, pričom každý z nich je veľký klenot

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články