Charakteristika znamenia: KOZOROŽEC

Lucia Mužlová

Základné údaje:

Element: zem

Článok pokračuje pod videom ↓

Vládnúca planéta : Saturn

Farby: hnedá, šedá, čierna

Šťastný deň: nedeľa

Šťastné čísla: 1, 4, 8, 10, 13, 17, 19, 22, 26

Najlepšie si rozumie s: Lev, Panna

Vlastnosti:

Keď príde na uznávanie tradičných hodnôt, Kozorožec stojí prvý v rade. Ľudia narodení v znamení Kozorožec sú praktickí a veľmi seriózni, no na druhej strane sú aj veľmi nezávislí, vďaka čomu môžu dosiahnuť významný pokrok v súkromnej aj pracovnej sfére. Kozorožec je pozemské znamenie, pre ktoré nie je nič dôležitejšie ako rodina. Títo ľudia sú majstrami sebakontroly a majú potenciál byť veľkými vodcami, a to nielen v medziľudských vzťahoch, ale aj v pracovnom živote.

charakt1
topmattressreviews.net

Saturn je vládnúca planéta Kozorožca a táto planéta predstavuje obmedzenia všetkého druhu. Vplyv Saturnu na ľudí narodených v znamení Kozorožec je prakticky zodpovedný za to, že dokážu ušetriť veľa peňazí a tým pádom si toho v živote veľa odriekajú. Ak majú dokázať to, že majú pravdu, dokážu sa hrdo biť do pŕs a presadzovať si svoje. Občas sú tvrdohlaví a na vrchol sa snažia dostať na základe svojich skúseností.

Problémy môžu nastať, keď je Kozorožec nútený byť v blízkosti svojich spoločníkov. Je to najmä z dôvodu, že len ťažko prijíma odlišnosti druhých a v týchto situáciách chce všetkých kontrolovať alebo im aspoň vnucovať svoje tradičné hodnoty, ktoré uznáva. Často si myslí, že je jediný, ktorý dokáže vyriešiť všetky problémy. Títo ľudia by sa mali naučiť odpúšťať, prestať odsudzovať a nechať ostatných byť tým, kým chcú v skutočnosti byť.

Láska a sex:

charakt.2
hdnicewallpapers.com

Keď príde na lásku a vzťahy, Kozorožec je veľmi nedobytný. Ak sa vám podarí si ho získať, vedzte, že je to láska a vzťah na celý život. Občas je vzťah s Kozorožcom komplikovaný, a to najmä preto, že berie všetko veľmi vážne, prežíva situácie pomaly a koná dôkladne. Ľudia narodení v znamení Kozorožca vyjadrujú svoje pocity prostredníctvom činov. Len málokedy je to prostredníctvom slov. Sú veľkorysí a neváhajú míňať peniaze na fantastický večer s rodinou a priateľmi. Sú úprimní, lojálni a starostliví.

Rodina a priatelia:

charakt3
prosperityedwell.com

Kozorožec je veľmi inteligentný a vtipný, a teda je aj skvelý priateľ. Od priateľa vyžaduje úprimnosť, citlivosť a lojalitu. Čo sa rodiny a priateľov týka, nepozná žiadne obmedzenia. Kozorožci si ctia rodinné tradície a milujú rodinné dovolenky. Majú v okruhu mnoho priateľov, ktorí sú mierumilovní, poctiví a zábavní. Pre Kozorožca sú typické aj výbuchy emócií, no dokáže sa rýchlo upokojiť. Svoje pocity vyjadruje väčšinou činmi.

Kariéra a peniaze:

charakt4
iwillteachyoutoberich.com

Ľudia narodení v znamení Kozorožec majú vysoké nároky hlavne na seba a ich poctivosť, vytrvalosť, drina a obetavosť z nich robí skvelých manažérov. Vernosť a ochota pracovať sú vlastnosti, ktoré si Kozorožec veľmi váži, a to rovnako ako u seba, tak aj u ostatných. Dokáže skvele myslieť a koncentrovať sa. Pracovné miesta, ktoré by mal vyhľadávať, sú napríklad: miesta v manažmente, v oblasti financií, v školstve, realitný maklér a podobne. Kozorožci sú veľmi vynaliezaví a vedia si zariadiť svoj čas a aj peniaze. Sú veľkými ťahúňmi ostatných a dokážu mnohých inšpirovať. Tvrdo pracujú najmä preto, že chcú vidieť výsledky v dlhodobom horizonte.

Významné osobnosti narodené v znamení Kozorožec:

Jana z Arku, Isaac Newton, Marlene Dietrich, Elvis Presley, Karel Čapek, Gérard Depardieu, Jiří Sovák.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články