Chlapci si obliekli do školy sukne, ich dôvod bol jednoduchý. Mnohí ľudia ich však začali poriadne kritizovať

Kristína Hagarová

Foto: Twitter (@NicolaT22) / unsplash

Množstvo ľudí sa v poslednej dobe rozhodlo, že nebudú podporovať rozdelenie oblečenia podľa pohlavia. To urobili aj chlapci zo základnej školy Castleview v Škótsku. Ľudí však ich rozhodnutie nepotešilo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Bored Panda, v súvislosti s heslom #ClothesHaveNoGender, teda „oblečenie nemá pohlavie“ prišli chlapci do školy v sukniach. A hoci sa našli ľudia, ktorí ich povzbudzovali, mnohí ľudia z toho zostali zmätení a nemyslia si, že je to správne. Sukne však podľa nich nie sú iba pre dievčatá a vyslovili tým podporu chlapcovi, ktorý bol kvôli sukni v škole vylúčený.

Reagovali na vylúčenie

Kvôli vylúčenému chlapcovi vytvorili deň, kedy sa môžu do školy nosiť sukne, ktorý pripadol na 4. novembra. Toto podporila aj konkrétna škola, ktorá sa vyjadrila, že chce podporiť rešpekt, toleranciu a porozumenie. Tento deň má za cieľ osláviť rovnosť v obliekaní po tom, čo si študent v Španielsku obliekol sukňu a bol za to vylúčený. Podľa rodičov detí, ktoré sa zapojili do tohto dňa, boli nadšení z toho, ako sa deti pre danú vec nadchli.

Niektorí ľudia na sociálnych sieťach označili za šialenstvo a veľkú hanbu, pretože podľa nich musia existovať určité hranice. V tomto prípade sú preto ľudia rozdelení na dva tábory a myslia si, že to skutočne nie je vhodné ani správne.