Tento muž ochorel na rakovinu a napriek zdravotným problémom sa mu podarilo niečo neuveriteľné. Svojej rodine splnil dlhoročný sen!

Monizz

Niekedy prináša život ľuďom do cesty toľko prekážok, že nemajú silu sa postaviť a spraviť so svojim životom niečo viac než len rezignovane sedieť. Američan Dare ochorel na rakovinu kože, prišiel o prácu, zrušili mu poistku, zadĺžil sa a dlho trpel depresiami. Zabudol na všetko, vrátane toho, že má manželku a deti.

Článok pokračuje pod videom ↓
otec1
cluelessfather.wordpress.com

O rakovine svojej manželke spočiatku nepovedal. Keď sa raz vrátila z práce domov skôr, medzi poštou našla list z nemocnice. Písalo sa v ňom, že ak Dare nepodstúpi liečbu, zomrie. Po tomto nastala v rodine obrovská hádka, skepsa, depresia. Nedôvera bola prvým kamienkom k tomu, aby sa život začal odznova.

Dať životu šancu

otec8
cluelessfather.wordpress.com

Napriek tomu, že Dareovi ťahalo na štyridsiatku, uvedomil si, že v živote toho veľa nedokázal. Okrem toho, že mal milujúci manželku a dve dcérky, nebol schopný splniť im ani ich najväčší sen o krásnej záhrade s detským ihriskom. Namiesto toho žila rodina v dome s takýmto betónovým dvorom. K tomu, aby sa opäť postavil na nohy, ho inšpirovala Ellen DeGeneres vo svojej televíznej šou. Snažila sa ľud motivovať k tomu, aby neklesali na duchu a vždy mali na pamäti, že práve ich život by chcel žiť niekto, kto je na tom ešte horšie. Akoby to nestačilo, začal si Dare uvedomovať, ako málo toho pre svoju rodinu urobil. A aj to, že jeho rodinu mu môže závidieť kopa ľudí okolo.

otec7
cluelessfather.wordpress.com

Rozhodol sa, že pre dcéry a manželku spraví všetko, čo im doteraz odopieral. Dozvedel sa o internetovom portáli Pinterest, kde našiel dokonalý manuál k tomu, ako vytvoriť presne to, o čom dievčatá doteraz snívali.

Nová etapa

otec9
cluelessfather.wordpress.com

Dare všetko zmeral a vytvoril maketu. Priateľov požiadal, aby mu na jeho 40.narodeniny darovali drevo.

otec3
cluelessfather.wordpress.com

Urobil všetko preto, aby svojim dievčatám pripravil presne také záhradné kráľovstvo, o akom celý život snívali. Potom prekvapil manželku dovolenkou v New Yorku, kam celý život túžila ísť. Cez priateľa vybavil ubytovanie za lepšiu cenu a poslal ju tam s kamarátkou.

otec4
cluelessfather.wordpress.com

Zatiaľ čo manželka si užívala slniečko, on húževnato pracoval a veril, že kým sa vráti, všetko bude dokončené. Nestalo sa. Pomáhali mu dcérky, ktoré neúnavne pracovali a pomáhali všade tam, kde vedeli. Len aby prekvapili mamu. Nakoniec sa všetko podarilo presne tak, ako malo, i keď musel manželku poslať preč ešte raz, pretože všetko nestihli.

otec5
cluelessfather.wordpress.com

Šťastná prerábka

Deti milujú svoj nový priestor. Dareova manželka miluje ich nový dvor. A Dare sa dnes cíti mimoriadne spokojný. Nielen preto, že sa dostal k lepšiemu lekárovi, ktorého prognózy sú optimistickejšie a liečba postupuje veľmi dobre. Ale najmä preto, že splnil sen svojim najbližším osobám, ktorá preňho znamenali celý svet. Dare si dnes uvedomuje, že niekedy je život o maličkostiach a nie o tvrdohlavom krútení hlavou, ako veci nejdú. Pozrite sa, akou neuveriteľnou zmenou prešiel Dareov dvor.

otec13
cluelessfather.wordpress.com
otec10
cluelessfather.wordpress.com
otec12
cluelessfather.wordpress.com
otec11
cluelessfather.wordpress.com
otec14
cluelessfather.wordpress.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), cluelessfather.wordpress.com

Najnovšie články