Čin s jablkami zadarmo v Nórsku, inšpiroval ľudí na Slovensku. Tento pekný a milý skutok sa tak šíri aj u nás

Lucia Mužlová

Pred pár dňami sme vám priniesli článok o žene z Nórska, ktorá zavesila na svoj plot tašky plné jabĺk a ponúkala ich úplne zadarmo. Dúfali sme, že sa možno stane inšpiráciou pre niekoho zo Slovenska a sme veľmi radi, že dnes môžeme priniesť túto obdivuhodnú správu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Inger Garås z Nórska sa tento rok tešila z bohatej úrody jabĺk a rozhodla sa tak urobiť dobrý skutok a potešiť možno niekoho iného. Zavesila ich teda na svoj plot a ponúkala ich okoloidúcim úplne zadarmo. Tento nezištný skutok však nezostal bez povšimnutia ani u nás na Slovensku a inšpiroval ďalších.

Júlia Faboková z Ivanky pri Dunaji sa rozhodla urobiť podobný pekný skutok. Avšak okrem toho, že povešala svoju bohatú úrodu jabĺk na plot a ponúkala ich zadarmo, rozhodla sa o tom informovať čo najširšie svoje okolie, aby urobila radosť čo najviac ľuďom.

Na Facebooku uverejnila fotografiu jabĺk spolu s popisom a milým pozvaním. K príspevku jej ľudia začali pridávať množstvo reakcií a chválili ju za krásne a úprimné gesto. Podarilo sa jej tak svojou úrodou potešiť nielen seba, ale aj množstvo ďalších ľudí.

Juch juch! Jabĺčka už všetky našli svoj domov a dúfam, že potešili. ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM ste SKVELÍ!!!!Domáce jablká,…

Gepostet von Julia Fabokova am Dienstag, 25. September 2018

Nebola však jediná. K nášmu príspevku na Facebooku ste rovnako pridávali množstvo reakcií. Niektorí ste žiaľ zastali skôr negatívny postoj a neverili, že takéto niečo je možné aj u nás a to úplne nezištne. Preto nás potešila okrem tohoto krásneho činu Júlie aj táto fotografia, ktorú uverejnil autor spolu so svojou adresou.

Sme veľmi radi, že sa aj u nás našli ľudia, ktorí sa rozhodli aj takouto maličkosťou urobiť radosť niekomu druhému. Je to dôkazom toho, že dobrí ľudia naozaj existujú.

Najnovšie články