Dnes nás čaká SPLN mesiaca, ktorý ženy znášajú výraznejšie horšie ako muži. Ideálny na začatie diéty, no pozor na ženské problémy

Lucia Horáková

Mesiac patrí medzi magické teleso, ktoré vplýva na náš organizmus i dušu viac ako by sme si mohli myslieť. Nepôsobí len na morskú hladinu, ale aj na množstvo iných vecí, ktoré sa nás priamo týkajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na niekoho pôsobí spln viac, na iného menej, môže ovplyvniť chuť k jedlu, hojenie rán, ale dokonca aj našu duševnú pohodu a spánok. Právom môžeme teda označiť spln za skutočne zázračný úkaz, ktorý je súčasťou  životov všetkých nás.

Chudnutie

Foto: pixabay

Spln a fáza mesiaca po ňom je ideálna na redukciu vašej hmotnosti. Je to z jednoduchého dôvodu, keď z mesiaca ubúda, rýchlejšie sa zbavujeme aj prebytočných kíl, pokiaľ je fáza pribúdania, nepriamo sa pokúšate ísť proti sile vesmíru a diétam sa vôbec nedarí. Spln je preto skvelým obdobím pre štart diéty, užívania rôznych výživových doplnkov a vitamínových kúr.

Spánok

Mesiac vplýva na hladinu hormónu melatonínu v organizme, ktorý je zodpovedný za nerušené sny. Spln dokonca ovplyvňuje náš spánok aj vtedy, kedy nám do spálne ani len nenazrie, no kvôli jeho silnému pôsobeniu nás trápia nočné mory či prehadzovanie sa až do rána. Viac jeho účinok vnímajú ženy, keďže sú od prírody citlivejšie.

Emocionálna disharmónia

Bohužiaľ, je to tak. Spln dokáže ovplyvniť aj našu náladu a duševnú pohodu. Kvôli pôsobeniu mesiaca sa zvýši nervozita, emocionálne vypätie a začneme riešiť aj úplne nepodstatné veci, ktoré výrazne nafúkneme. Ak sa u žien prekryje spln dokonca s menštruačným cyklom, organizmus je ešte vo väčšom vypätí.

Foto: pixabay.com

Pleť a vlasy

Znie to neuveriteľne, no aj návštevu kaderníka si naplánujte podľa fáz mesiaca. Napríklad farbenie vlasov sa odporúča tesne pred splnom, naopak, strihanie vlasov zase až po splne. Ak sa chystáte na depiláciu chĺpkov, tiež si vyberte termín po splne, ošetrenie pleti pleťovými maskami zase pred splnom.

Operácia

Podľa istých výskumov sa neodporúča ľahnúť si na operačný stôl v čase splnu. Údajne až 82 pooperačných krvácaní sa pacientom udiali v tomto období a dokonca sa dlhšie hoja aj rany. Ak máte možnosť, vyberte si radšej termín operácie až po splne.

Pozri aj: Mark z Najväčšieho víťaza vážil takmer 200 kíl a stále maká na svojej postave. Stále chudne a takto dnes vyzerá

Lucy, bustle.com

Najnovšie články