Gordon Ramsay vysvetlil, prečo jeho deti lietajú v ekonomickej triede, zatiaľ čo on si užíva luxus v 1. triede

Lucia Mužlová

Gordona Ramsayho nemusíme predstavovať. Určite ho poznáte najmä zo show, ktoré sa venujú vareniu. Ako si určite viete predstaviť, Gordon nepatrí zrovna k ľuďom, ktorí by mali núdzu o peniaze. Jeho majetok sa odhaduje na cca 30 miliónov libier, čo je cca 35 miliónov eur. 

wikipedia.org

Na otázku, prečo on so svojou manželkou lietajú vždy v prvej triede a ich deti sedia v ekonomickej, odpovedal takto. „Nevidím dôvod na to, aby deti vo veku napríklad  5, 6 a 7 rokov cestovali v prvej triede, kde sú obrovské sedačky. Majú svoje iPady a zabavia sa kdekoľvek. Taktiež viem minúť peniaze aj inak ako na to, aby som malým deťom platil luxus v podobe šampanského a prvej triedy. Je to voľba mňa a mojej ženy a takto to jednoducho máme“.

flickr.com

„Deťom sa snažím venovať, no nie je to 7 dní v týždni. Takisto im 7 dní v týždni ani nevarím. Učím ich samostatnosti a akejsi pracovnej etike. Čas, ktorí spolu ako rodina trávime je síce obmedzený, no za to kvalitný. Deti majú rozdelené domáce práce, starajú sa o zvieratká, dostávajú vreckové a tiež si musia zarábať.“

Gordon má 4 deti- Matilda má 15, Jack a Holly 17 a Megan má 18 a do budúcna každý z nich dostane len 25% ako podporu od rodičov na bývanie. To znamená, že zastáva celkom správnu filozofiu napriek tomu, že má veľa peňazí a majetku, čo myslíte vy?

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), ladbible.com

0
Komentovať