Ivana Gottová vymenila Karlov domov za luxusnú vilu. Utratila za ňu neuveriteľnú sumu

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Vdova po Karlovi Gottovi po jeho smrti urobila rázne rozhodnutie: z ich spoločného domova si zaumienila spraviť múzeum. Potrebovala však najprv nájsť pre seba a svoje dcéry nové bývanie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál eXtra, 47-ročná Ivana Gottová sa po smrti svojho manžela Karla rozhodla spraviť z ich vily Bertramka múzeum a autenticky tak ukázať, ako v nej kedysi žil tento legendárny spevák. Skôr než však mohla otvoriť VILLU GOTT, potrebovala pre seba a svoje dcéry nájsť nový domov. A vyzerá to tak, že ho už našla.

Foto: Profimedia

Vila za neskutočnú sumu

Ivana neplánovala s dcérami odísť ďaleko. V čase, keď oznámila správu s pripravovaným múzeom, mala už uzavretú predbežnú kúpnu zmluvu na novú domácnosť len dva kilometre od oblasti, kde sa nachádza Bertramka. Vilu v rezidenčnej oblasti Císařka si zaobstarala ako konateľka spoločnosti Karel Gott Agency s r. o. a zaplatila za ňu 68 miliónov korún vrátane 15-percentnej DPH.

Na túto sumu si pritom nemusela vziať hypotéku, a tak sa dá len špekulovať, či ju kúpila z dedičstva po Karlovi, alebo z peňazí od investora na Bertramku.

Najnovšie články