Mamička hovorí, že starí rodičia musia požiadať o povolenie predtým, ako objímu svoje vnúčatá

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Nikdy nie je neskoro naučiť svoje deti niečo nové. V poslednej dobe sa však objavuje novinka, na ktorú majú ľudia rozdielne názory. Je to objímanie detí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Tyla informoval o mamičke, ktorá sa na TikTok-u podelila so svojimi sledovateľmi o to, že starí rodičia jej dcéry musia požiadať o povolenie predtým, než ju objímu. Jej dôvod je úplne jednoduchý. „Všetci sme boli raz deťmi a mnohí si pamätajú objatia od starých rodičov, či pusy na lícach. My sme to len trpeli a snažili sa to prežiť,“ vysvetlila.

Od jej dcéry si musia pýtať súhlas

Brittany Baxter však vychováva svoju dcéru inak a vysvetlila, že jej rodičia nemajú automaticky nárok na objatia a bozky od jej dieťaťa. Vo videu vysvetlila, že už odmalička učí svoju dcéru  tomu, že je dôležité, aby súhlasila so všetkým, čo od nej ľudia chcú a že ju nikto nesmie objať bez toho, aby sa jej najskôr opýtal.

@brittanybaxter_x I said what I said… #gentleparenting #consent #fyp ♬ original sound – Brittany Baxter

Vie, prečo ju to učí

„Môžeme, prosím, začať normalizovať skutočnosť, že deti nemusia bozkávať a objímať dospelých? Moja dcéra má takmer dva roky a učím ju, že musí dávať súhlas. Považujem to za užitočné, ale dospelí okolo nej nechápu, že musia žiadať o pusu alebo objatie. Už viackrát som im to vysvetľovala, ale nechápu to,“ vysvetlila.

Jej dcéra tu nie je, aby plnila potreby iných