Jeho synčeka trpiaceho autizmom nepozvali na žiadnu detskú oslavu. Otecko poslal svojim „priateľom“ úprimný odkaz!

KatkaR

Výchova dieťaťa s autizmom si vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti, pozornosti, a čo je najpodstatnejšie, hlavne rodičovskej lásky. Toto ochorenie je síce pre celú rodinu obrovskou výzvou, no napriek tomu sa k nemu dá postaviť s odhodlaním a bojovnosťou a zvládnuť tak všetky ťažkosti, ktoré so sebou prináša. O tom vás presvedčí aj odkaz otca, ktorého nahneval prístup jeho takzvaných priateľov. Tí totiž nepozvali jeho synčeka, malého Reillyho, na detskú oslavu iba preto, že trpí autizmom.

Reilly Stephenson je 6-ročný chlapček, ktorý vôbec nerozpráva. Jeho matka Christine zverejnila odkaz, ktorý jej manžel Shane adresoval svojim “priateľom“. Už dlhšiu dobu totiž sledoval, že jeho kamaráti organizujú pre svoje deti rôzne večierky a oslavy, a jediný, kto na tieto akcie nebol pozvaný, bol jeho syn. Odkaz okamžite obletel celý svet a reakcie na seba nenechali dlho čakať  – k dnešnému dňu ho zdieľalo vyše 3-tisíc ľudí.

https://twitter.com/life_of_reillys/status/926874427140268033

Približný preklad uvedeného odkazu znie: „Toto sa vo mne hromadí už dlho a musím to zo seba dostať von – či sa vám to bude páčiť alebo nie. Môj syn Reilly trpí autizmom a nie leprou; má 6 rokov a moji takzvaní priatelia, ktorí majú deti, pre ne organizujú aj detské oslavy a večierky. Ani JEDEN z nich nepozval môjho syna, ani jeden jediný. Porozmýšľajte nad tým a choďte do pekla. Viete si predstaviť ako veľmi to bolí? A len tak do budúcna, ani sa neobťažujte – on nie je niečo, na čo si len tak mimochodom spomeniete… On je to jediné, na čo myslím!'“ vyjadril sa dotknutý otec.

Hnev, sklamanie a bolesť, ktoré Shane vyjadril vo svojom odkaze, sa dotkli aj stoviek ľudí s podobnými problémami, ktorí sa rodine ozvali prostredníctvom komentárov na sociálnej sieti Twitter, čím im vyjadrili svoju podporu a spolupatričnosť v tejto ťažkej situácii. Zároveň sa našli mnohí, ktorí navrhli, že by Reillyho radi pozvali k sebe domov.

Bohužiaľ, toto nie je prvá a určite ani posledná zlá skúsenosť, ktorá sa rodinke Stephensonovcov prihodila. Christine tvrdí, že „začlenenie je pre autistických ľudí obrovským problémom. Reilly možno nerozpráva, ale počúva a rozumie. Ako rastie, stále viac sa obávam toho, aký dopad to bude mať na jeho duševné zdravie,“ vyjadrila svoje znepokojenie mamička, ktorá pravidelne pridáva príspevky o svojej rodine na svoj blog The Life of Reilly (v preklade Reillyho život).

Odkaz, ktorí rodičia zverejnili, im priniesol nielen uznanie okolia, ale tiež veľkú podporu verejnosti. Rodičia malého Reillyho dúfajú, že aj ostatné rodiny sa časom naučia dať svoje predsudky bokom. Samozrejme, aj potom sa môže stať, že bude nejaké to pozvanie na oslavu odmietnuté, ale Christine garantuje, že „bude odmietnuté so slušným a srdečným poďakovaním, že ste na konkrétneho človeka vôbec mysleli.“

Pozri aj: Týchto 10 vecí sa udeje, keď umrie kráľovná Alžbeta II. Najviac ma šokoval bod č. 7

zdroj: babskeveci.sk (Katka)

0
Komentovať