Týchto 8 odvážnych žien víta každý jeden kilogram navyše s úsmevom a radosťou. Ich príbehy vás dojmú

Lucia Mužlová

Kým jedna polovica žien na planéte rieši kilogramy navyše, tá druhá sa snaží pribrať a hlavne zotaviť. Objavili sme veľmi dojemné príbehy dievčat, dnes už žien, ktoré bojovali s ochorením, či už anorexiou, bulímiou alebo inou poruchou prijímania potravy. Vo svojom živote dosiahli dno, no dokázali prežiť a uzdraviť sa. Občas nezaškodí zamyslieť sa nad životom a pozrieť sa naň aj z inej stránky. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Naučte sa milovať samé seba také aké ste! Nepozerajte sa na názory ostatných a nenechajte sa strhnúť akýmisi spoločenskými trendmi. Tieto príbehy by mali slúžiť ako memento a nám je cťou o týchto ženách napísať.

Hailey Harris

anorexia1
instagram.com

Hailey uznáva, že je veľmi ľahké spustiť sa a podľahnúť tomu, že chceme vyzerať ako krehké a štíhle ženy na obálkach lesklých časopisov. Keď však skončila kvôli poruche príjmu potravy a s nízkou váhou v nemocnici, povedala si dosť. S podporou svojej rodiny zvládla chorobu premôcť.

Courtney Black

anorexia2
instagram.com

Courtney ešte pred pár rokmi vážila asi 45 kilogramov. Pracovala ako fitness modelka a mala pocit, že jej svaly sú najkrajšie a najviditeľnejšie vtedy, keď má absolútne prázdny žalúdok aj črevá. So svojou klasickou diétou skončila a denne prijala menej ako 800 kalórii, vďaka čomu nakoniec skončila v nemocnici. Po rehabilitácii sa vrátila naspäť k 2000 kalóriám denne a dnes je z nej úspešná fitness inštruktorka.

Megan Jane Crabbe

anorexia3
instagram.com

Megan vo svojich 13-tich rokoch vážila len 28 kilogramov. Čím bola staršia a čím viac dospievala, tým viac bola nespokojná s tým, ako vyzerá. Nakoniec taktiež skončila na infúziách a s dlhodobou liečbou svojho ochorenia. Dnes si Megan myslí, že na svete neexistujú krásne a škaredé ženy, no existuje medzi nami až príliš veľa komplexov.

Sarah Ramadan

anorexia6
instagram.com

Na týchto fotografiách môžete vidieť rozdiel necelé dva roky a rovných 20 kilogramov. Vo veku 18 rokov trpela Sarah depresiami, ktoré ju doviedli až k anorexii. Dnes je so svojim telom maximálne spokojná a venuje sa kulturistike a aktívnemu športu.

Margherita Barbieri

anorexia7
instagram.com

Margherita pracovala ako tanečnica. Niekoľkokrát však bola na konkurze odmietnutá a v hlave si hovorila, že je to určite preto, že nie je dosť tenká. A preto začala doslova hladovať. V dôsledku toho schudla na hrozivých 25 kilogramov. Až neskôr pochopila, že má problém, ktorý musí riešiť. Dnes je so svojim telom spokojná a z choroby sa dostala, aj keď to bola veľmi dlhá cesta.

Aroosha Nekonam

anorexia4
instagram.com

Dnes je Aroosha úspešná fitness bloggerka a osobná trénerka, na ktorú ľudia doslova čakajú fronty. Ešte pred pár rokmi však mala problémy s príjmom potravy. „Drahé moje telo, je mi ľúto, čo som ti urobila“, povedala Aroosha. Problémy sa u nej prejavili po skončení vysokej školy, kedy sa rozhodla držať diétu, ktorá sa neskôr vyvinula do hladovania.

Coney Inglis

anorexia8
instagram.com

Coney trpela anorexiou počas svojho dospievania a trvalo to takmer 10 rokov, kým ju prekonala. Opakovane sa k nej táto a aj iné choroby vracali. To bol dôvod, prečo sa so svojim príbehom zverila verejnosti. Chcela pomoc! Nakoniec sa z ochorenia dostala a dnes je so svojim telom spokojná.

Erica Tiger

anorexia5
instagram.com

Erica trpela anorexiou a bulímiou od 16 rokov. Ako mnoho mladých dievčat, aj ona si myslela, že je príliš tučná a jedného dňa prestala jesť úplne. Následne na to začala svoje telo a svoju štíhlu postavu nenávidieť a skrývala ju pod širokými tričkami a svetrami. Keď sa Erica so svojou chorobou popasovala, začala sa venovať športu, vydala sa a dnes sa za svoje telo nehanbí.

Pozri tiež: Ako v skutočnosti vyzerajú ženy, ktoré cvičia, keď nepózujú na dokonalú fotku na internet? Budete naozaj prekvapené

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), adme.ru

Najnovšie články