Kate Middleton nie je vždy vyššie ako Beatrice. Viete, aká je hierarchia v kráľovskej rodine?

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Kate Middleton a Meghan Markle sa nemajú klaňať len kráľovnej Alžbete. Hierarchia v kráľovskej rodine je oveľa komplikovanejšia, ako by ste si možno mysleli. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál People, keď sa kráľovská rodina zíde, vojvodkyne sa nemajú klaňať len kráľovnej, ale aj ďalším členom rodiny, ako je princezná Anna, princezná Beatrice a princezná Eugenie. Je to kvôli starodávnym pravidlám nadradenosti, ktoré majú históriu už v roku 1595. Pokrvní príbuzní panovníka sú jednoducho nadradení nad kohokoľvek.

Nižšie ako princezné

Aj keď Kate a Meghan získali svoje tituly sobášom a Kate je manželkou budúceho panovníka, vždy majú nižšiu hodnosť ako tie, ktoré sa do kráľovskej rodiny narodili. Hierarchia existuje na to, aby sa zabezpečilo, že princezné, ktoré sa narodili s kráľovskou krvou, ako napríklad Eugenie a Beatrice, neboli odstrčené na vedľajšiu koľaj.

Foto: profimedia

Verejnosť si to môže všimnúť počas verejných podujatí, konkrétne v akom poradí môžu vstúpiť a vystúpiť z miestnosti alebo aj to, kto kde stojí. Nie je to však stále také jednoznačné. Princ William aj princ Harry majú v kráľovskej rodine vyššie postavenie. William je však ako následník trónu vyššie, preto by sa teoreticky mala Meghan ukloniť Kate.

Výnimkou je Camilla

Jediná výnimka je Camilla. Camilla má ako manželka bezprostredného následníka trónu vyššie postavenie ako Kate, Meghan, ale aj jej netere, bez ohľadu na to, či je v miestnosti princ Charles. Camilla má titul princeznej z Walesu, hoci sa z úcty voči Diane rozhodla ho nepoužívať. Napriek tomu je jej postavenie čiastočne závislé od prítomnosti Charlesa.

Foto: TASR/AP

Jej pozícia a pozícia Kate sa zmení v momente, kedy sa z nich stanú „kráľovné manželky“. Vtedy sa im budú musieť ukloniť všetci bez ohľadu na to, či sa narodili v kráľovskej rodine, alebo nie.

1
Komentovať