Katka Koščová prezradila, ako sa jej podarilo radikálne schudnúť. Ľudia jej ďakujú, zvládne to pritom každý

Dana Kleinová

Foto: Profimedia / Instagram (katarina.koscova)

Obľúbená speváčka počas rokov drasticky schudla a bolo nemožné prehliadnuť jej radikálnu premenu. Svoju novú váhu si pritom stále drží, čím dokazuje, že sa dá schudnúť aj bez jojo efektu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Premena Katky Koščovej patrí v slovenskom šoubiznise medzi tie najvýraznejšie popri Zuzane Plačkovej či Lenke Kvakovej, ktorým sa tiež podarilo schudnúť neuveriteľný počet kíl. A hoci majú všetky svoje vlastné tajomstvá, ako sa im podarilo schudnúť, fanúšikov v poslednom čase zaujímala najmä metóda Katky, keďže ju zahltili správami, v ktorej ju prosili o tipy a triky ako schudnúť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Katarína Koščová (@katarina.koscova)

Ako sa jej to podarilo

„Kamaráti, budem sa opakovať, ale opäť mám veľa správ s otázkou na chudnutie. Ono to znie tak vágne, že zdravý kalorický deficit dosiahnutý úpravou stravy a pohybom, ja viem. Preto neustále apelujem na odborníkov. Neustále,“ prihovorila sa Katka v nedávnom príspevku svojim sledovateľom.

Namiesto toho, aby im však dala presný postup, rozhodla sa im poradiť inak. Napísala: „Nemôžem s vami zdieľať moje jedálničky, lebo to je niečo, čo sedelo mne, ja som si ich pripravovala sama podľa mojich chuťových preferencií. Základom má podľa mňa byť to, aby sme sa naučili stravovať vyvážene a tak, že je to pre nás udržateľné. Nemôžem s vami zdieľať ani kalorické nastavenie mojich tabuliek, lebo je to pre vás absolútne nerelevantné. Nemôžte si ich nastaviť podľa mňa. Dvaja ľudia s rovnakou výškou a váhou nebudú mať rovnaké nastavenia, ak sa to robí správne. A sme opäť pri odborníkoch.“

Upozornila tiež, že ona nie je odborníčka a nechce nikomu uškodiť. „Bolo by vrcholne neetické, ak by som vám ja dávala rady. Už to, že spomínam kalorické tabuľky, je na hrane, mne to síce poslúžilo ako výborný nástroj, ale niekomu inému môže obsesívne zapisovanie a kontrolovanie spustiť poruchu príjmu potravy,“ vysvetlila Katka. Následne vymenovala a označila niekoľko odborníčok, medzi ktorých patrili napríklad Tatiana Kyseľová, Nikoleta Šimonová či Erika Zajacová, ktoré svoje rady zdieľajú na sociálnych sieťach a sú voľne dostupné.

„Mne sa neskutočne uľavilo, keď som ich začala sledovať. Toľko mýtov o jedle mi vyvrátili. A viete, čo je super? Všetci sa zhodujú. Nepotrebujú vymýšľať žiadne diéty, žiadne hladovky, očistné kúry, predávať vám drahé nefungujúce spaľovače tukov, či rôzne suplementy… Vďaka sledovaniu týchto múdrych ľudí mám omnoho lepší vzťah k jedlu, k svojmu telu…“ dodala speváčka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Katarína Koščová (@katarina.koscova)

Najnovšie články