Keď sa narodil, chýbali mu dolné končatiny. Prešlo 23 rokov a na konte má neskutočné športové úspechy

Hyriaková Kristína

Foto: Netflix

S niektorými ľuďmi sa život jednoducho poriadne zahráva. Napriek tomu, že to v živote nemajú jednoduché sa rozhodnú, že sa nenechajú životom odradiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

To je aj príklad 23-ročného Ziona Clarka, o ktorom informoval portál Ladbible. Zion sa narodil so vzácnou genetickou poruchou zvanou Caudal Regression Syndrome, ktorá zhoršuje vývoj v dolnej časti chrbtice. Chýbajú mu dolné končatiny. On sa však rozhodol, že sa tým nenechá odradiť a urobí všetko preto, aby žil svoj život naplno. Teraz je úspešným zápasníkom vo voľnom štýle a dokonca si môžete na Netflixe pozrieť aj dokument o jeho živote, nazýva sa Zion.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zion Clark (@big_z_2020),

Vyrastal v pestúnskej rodine

Zion vyrastal v pestúnskej starostlivosti a tvrdí, že deti ho veľmi často šikanovali preto, lebo nemá žiadne nohy. Jeho náhradná mama Kimberlli, ktorá si ho neskôr aj adoptovala, ho však vo všetkom podporovala a snažila sa ho utešiť, keď boli na neho deti zlé. „Začal som zápasiť, keď som bol v druhom ročníku. Bol som vážne malý, prvých pár zápasov som nevedel, čo mám robiť a nevedel to ani môj protivník. Niektoré deti sa so mnou najprv báli zápasiť,“ povedal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zion Clark (@big_z_2020),

Skúšal, čo mu vyhovuje

„Nevedel som, čo robím. Svoj spôsob zápasenia som postavil na množstve pokusov a omylov. Strávil som roky tým, že som zisťoval, čo vlastne bude fungovať. Teraz trénujem dvakrát denne a asi šesťkrát do týždňa. Je to fakt ťažké, ale je to životný štýl. To, že som sa narodil bez nôh, mi nezabránilo robiť veci, ktoré chcem robiť,“ dodal. Zion povedal, že ľudia si zvykli na to, že nemá nohy, ale myslí si, že najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s nenávisťou okolia, je použiť ju na to, aby samého seba vyzdvihol.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zion Clark (@big_z_2020),

V škole to mal ťažké

Napriek tomu, že v škole prežíval veľmi ťažké časy, bol neistý a deti si z neho robili posmechy, keď bol starší, rozhodol sa pre zásadnú zmenu. Začal tvrdo študovať a zaslúžiť sa o miesto na vysokej škole. Zion pripisuje všetko, čo sa mu podarilo, nielen svojim ambíciám a pevnej vôli, ale aj láske od jeho adoptívnej mamy, o ktorej sa vyjadril, že je to „najlepšia osoba“ akú pozná. Teraz uvažuje o tom, kam ho zavedie kariéra a čomu sa bude venovať v budúcnosti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zion Clark (@big_z_2020),

„Moje sny a ambície? Jedného dňa by som chcel byť v olympijskom tíme a stať sa jedným z najlepších zápasníkov vo freestyle na svete. Najväčšiu lekciu, ktorú som sa v živote musel naučiť bolo, že veci sa nie vždy dajú dotiahnuť dokonca a musíte pracovať s tým, čo máte. Keď s tým budete pracovať, začnú sa vám otvárať dvere,“ povedal.

Najnovšie články