Po požiari mala popáleniny na 85 % tela. Prešlo 20 rokov a bývalá miss ukazuje, ako vyzerá jej telo

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (brian_cassey)

Niektoré životné osudy sú tragické napriek tomu, že sa nekončia úmrtím. Taký je napríklad aj príbeh bývalej kráľovnej krásy, ktorá po požiari skončila s 85 % popáleninami tela.

Jej šanca na prežitie bola veľmi malá a lekári robili, čo sa dalo, aby jej život zachránili. O 20 rokov neskôr však ukázala, ako naozaj vyzerá jej telo a preukázala neuveriteľnú odvahu. Ako uvádza portál Unilad, Carol Mayer z Cairns z Austrálie si nespomína, ako sa začal požiar v roku 2000. Vie len to, že jej 18-mesačnému synovi Zacovi sa podarilo utiecť z domu. Zatiaľ, čo on vyviazol bez zranenia, ona bola osem týždňov v kóme. Nasledovalo 9-mesačné intenzívne zotavovanie sa z popálenín a viac ako 100 operácií.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brian Cassey (@brian_cassey) on

Naučila sa to akceptovať

Dnes má Carol 53 rokov a o tom, že má skutočne bojového ducha, svedčí aj jej spolupráca s Brianom Cassey, uznávaným fotografom z Londýna, ktorý v súčasnosti pracuje v Austrálii. Portrét s názvom „The Skin I´m In“ alebo aj Koža, v ktorej som, bol dokonca aj zaradený do užšieho výberu Portrait of Humanity 2020. Carol povedala, že vedela, že musela byť trpezlivá, keď sa to celé stalo a naučila sa to akceptovať.

Nenechala sa poraziť

„S popáleninami je život psychicky aj fyzicky ťažký pre každého človeka. Ak však máš bojovného ducha, čo je to, čo ja mám, tak to prejde a zostane len odhodlanosť. Nechcela som, aby ma to porazilo a keď ma oslovil Brian, myslela som si, že je to fantastická príležitosť ukázať ľuďom moju pravú stránku,“ povedala. Taktiež povedala, že sa chcela ukázať taká, aká je, takže si z vlasov zložila aj čelenku, ktorá pre ňu predstavuje bezpečie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brian Cassey (@brian_cassey) on

Za portréty dostal cenu

„Už som stratila veľa zo svojej ženskosti. Časti mojich prstov, časti mojich uší, takže som vedela, že bez čelenky to bude surový obraz. Nič nebudem skrývať,“ dodala. Povedala taktiež, že keď sa stane niečo takéto, okrem bojového ducha potrebujete aj prijať to, kým ste a postupovať dopredu bez toho, aby ste sa skrývali. „Chcela som ľuďom ukázať, že sa nemusia báť ukázať to, kým naozaj sú,“ povedala. Carol spolupracovala s Brianom na fotografiách už v roku 2011 a za portrét dostal aj cenu. „Po dokončení práce som však na ňu nemohol zabudnúť,“ povedal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Y B N (@thecrazywhitehorse),

Nie ste v tom sami

S portrétmi mali rovnaký cieľ, poslať správu ostatným ľuďom, ktorí sú v rovnakej alebo podobnej situácii, aby vedeli, že v tom nie sú sami a že môžu robiť naozaj čokoľvek. Práve táto myšlienka naozaj stojí za všetko. Mnohí ľudia sa totižto po takýchto skúsenostiach hanbia a nechcú ukazovať svoju tvár.

6
Komentovať