Prezidentka Zuzana Čaputová už dlhšie poukazuje na dôležitú vec. Takto zareagoval premiér

TASR

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová ocenila, že z rezervy premiéra sa uvoľnia tri milióny eur na pomoc týraným ženám. Pre TASR to uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Prezidentka poukazuje na túto potrebu dlhodobo a osobitne počas pandémie, ktorá má obzvlášť nepriaznivý dopad na obete domáceho násilia,“ uviedol hovorca. Dodal, že hlava štátu víta aj ohlasované systémové riešenie financovania takýchto služieb.

Prezidentka takéto rozhodnutie ocenila

Premiér Eduard Heger (OĽANO) v pondelok informoval, že uvoľnil z rezervy predsedu vlády tri milióny eur pre centrá pre obete domáceho násilia. O dotáciu môžu organizácie požiadať do 26. mája, podmienky sú zverejnené na stránke Úradu vlády (ÚV) SR.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) vysvetlil, že prostredníctvom rezervy sa vykryje „diera“ vo financovaní tzv. bezpečných domovov. Priblížil, že bežne sú financované z nórskych fondov, rokovanie o novej partnerskej dohode sa však pre pandémiu oneskorilo. Krajniakov rezort sa preto obrátil na úrad vlády.

Najnovšie články