Táto fotografia sa dotkla ľudí po celom svete. Psík Juno pomáha malému dievčatku po tom, ako prišla o svojho otca

Zuzana Fulopova

Strata blízkeho človeka je pre každého z nás nepredstaviteľná, najmä ak ju zažijeme ako deti v podobe straty rodiča. Svoje o tom vedia aj štvorročná Hazel a dvojročná June Taphousové z Michiganu, ktoré prišli za tragických okolností o svojho otca v novembri 2016. Ich matka Emily sa však rozhodla pre nový začiatok.

Článok pokračuje pod videom ↓

Po tejto traumatickej udalosti sa rodina Taphousových presťahovala do iného mesta a privítali do rodiny nového člena, šteniatko buldoga menom Fern. Šteniatko si rýchlo našlo miesto v detským srdiečkach a zakrátko sa z ich domu opäť ozýval smiech.

Láska medzi psíkom a deťmi bol však iba začiatok. Emily si uvedomovala, že psík potrebuje aj psieho kamaráta, preto sa rozhodla adoptovať ďalšieho psíka. Tentokrát si však neosvojili šteniatko, ale päťročnú fenu buldoga menom Juno.

Ani s Juno sa osud nemaznal. Tento psík totižto pochádzal z rodiny, v ktorej ju týrali, napriek tomu si však prekvapivo zachovala dôveru v ľudí a milujúcu povahu. Rodina Taphousová jej darovala domov plný lásky a Juno im to stonásobne vrátila.

Dvojročná June mala od smrti otca problém nadväzovať bližší kontakt s ľuďmi a aj so zvieratami. Ako sa však objavila v rodine Juno, bola to láska na prvý pohľad. Malé dievčatko a psík si vytvorili silné puto, pomáhajúc si uzdravovať smútok z ich minulosti.

Emily poznamenala, že tie dve sú neoddeliteľné. „Pozerajú spoločne televíziu, hrajú sa a spia. Niekedy si myslím, že komunikujú svojím vlastním spôsobom, ktorému nerozumiem. Je to tá najkrajšia vec“, dodala Emily.

Tento krásny liečivý vzťah medzi dievčatkom a zachráneným psíkom sa dotkol sŕdc ľudí na celom svete. Mnohí začali diskutovať na tému liečenia smútku terapiou so zvieraťom. A práve psy sú od nepamäti známe ako najlepší priateľ človeka a to právom. Práve vďaka ich miernej a láskavej povahe sa stali terapeutickým liekom a to hlavne pre tých, ktorí utrpeli nejakú traumu.

Mnohí odborníci si to vysvetľujú tak, že psy majú schopnosť vycítiť potreby a emocionálne rozpoloženie človeka a pôsobiť na neho bezpodmienečnou láskou. „Neposkytujú len komfort, ale aj pomoc zlepšiť celkové fyzické a duševné zdravie. Terapeutický účinok psa napomáha zvýšiť hladinu serotonínu a dopamínu v našom mozgu, čo zlepšuje našu náladu tým, že znižujú stres, úzkosť a depresiu. Môžu pomôcť tým, ktorí sa cítia osamelí, čo môže byť prípad niekoho, kto stratil milovaného človeka“, uvádza článok Therapy Dogs.

View this post on Instagram

Love bugs. #juneandjuno

A post shared by Fern Louise And Juno Buggy (@fern_and_juno) on

Krásny príbeh lásky malej June a psíka Juno nám len potvrdzuje, že sa odborníci nemýlia. A čo si vy myslíte o takejto terapii? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pozri aj: Princa Harryho objal malý fanúšik, Meghan to nesmierne dojalo. Keď zbadáte video, pochopíte prečo

Zuzu, unilad.co.uk

Najnovšie články