Matka rozdelila názory ľudí na dva tábory. Predbehla sa v rade na letisku a cestujúcich nahnevala

Nikoleta Kottešová

Nahnevalo by vás, keby vás v rade na letisku predbehla mamička s malým dieťaťom? To je otázka, ktorú si položila jedna mamička, keď zistila, že na ňu minulý týždeň ľudia kričali, pretože zamierila do prednej časti radu na vybavenie batožiny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Tyla avizoval, že mama sa vybrala na rodičovské fórum Mumsnet, aby sa spýtala ostatných ľudí na ich názory. Vysvetlila, že jej konanie vyvolalo veľký rozruch. Vysvetlila, že cestuje so svojím manželom a ich trojmesačným dieťaťom a hoci si zarezervovali prioritné vybavenie, stále čelili dlhému radu na batožinu.

Všetko mali zarezervované

„Mali sme rezervované prednostný nástup, salónik a všetko, čo sa dalo, aby sme predišli stresu,“ vysvetlila mama. „Prioritný rad bol dosť dlhý a začali sme pekne dlho stáť v rade. Prišla ďalšia mama a povedala nám, že sa môžeme predbehnúť, čo sme s radosťou urobili, keďže sa naše dieťa začalo trochu nervózne hýbať.

„Niektorých ľudí v rade to však rozzúrilo, doslova kričali, že je to veľmi nefér.“ Mama ďalej vysvetlila, že pri každom druhom rade – napríklad pri bezpečnostnej, colnej a nástupnej kontrole ich personál pozval, aby išli rovno dopredu.

Foto: unsplash

Chcela zistiť názory ostatných

Po rozdelení názorov chcela mama zistiť, čo si ostatní používatelia myslia. Diskusia na webe Mumsnet bola dosť rozdelená. Viacerí ľudia povedali, že rodina mala právo ísť pred ženu, ktorá sa ponúkla, ale že nemali predbiehať všetkých. „Ak to ponúkne osoba pred vami, dobre. Ale len preto, aby som zaujala ich miesto. Veľmi by ma nahnevalo, keby ste išli do popredia radu len preto, že ste mali dieťa,“ povedala jedna. Ďalší dodal: „Pri prednostnej kontrole v rade – ak vás nevyzve zamestnanec, potom áno, je to trochu neslušné!“

Iní povedali, že by s tým nemali problém: „Zvyčajne pozývajú najprv ľudí s malými deťmi. Ja osobne by som nepreskočil rad, keby som nebol vyzvaný osobne, ale nemal by som problém s tým, aby ste to urobili. Ľudia, ktorí na teba kričali, boli nerozumní.“ Jedna teoretizovala: „Ak vás personál pozve, alebo ak je tam oznámenie, že tí, ktorí cestujú s bábätkami, môžu ísť dopredu, samozrejme, môžete. Ak vás pozvú, aby ste išli pred niekým iným, samozrejme, taktiež môžete. V opačnom prípade, samozrejme, nie.“