Snaží sa konkurovať obrovským online obchodom. Muž doručuje knihy na svojom bicykli

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Librisottocasa)

Luca Ambrogio Santini je považovaný za postavu Dona Quijota, keď bicykluje po talianskom Miláne na červenom nákladom bicykli a dodáva knihy ľuďom priamo domov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ľudia ho teraz láskavo nazývajú „Don Quijote kníhkupcov“. „Mojimi veternými mlynmi sú online predajne nadnárodných spoločností, ktoré sú pre nás, nezávislých kníhkupcov, likvidačné,“ povedala Luca pre Guardian. Jeho veľkým konkurentom je práve Amazon, ktorý nemá šancu dobehnúť, ako sám tvrdí.

Uverejnil používateľ Librisottocasa Pondelok 10. februára 2020

 

Rozváža knihy na bicykli

Jeho kníhkupectvo sa volá LibriSottoCasa (Knihy na dosah ruky) a knižky rozváža tak, že ich dá do krabice, ktorú umiestni na svoj bicykel. Následne knihy rozváža. Až do pandémie sa zúčastňoval rôznych knižných veľtrhov a akcií, no teraz, keď boli všetky udalosti zrušené, snaží sa robiť všetko, čo sa dá. Pandémia sa však ukázala ako mierna výhoda, pretože ľudia začali znovu objavovať čaro a radosť z kníh.

Uverejnil používateľ Librisottocasa Pondelok 20. januára 2020

 

Ľudia opäť čítajú

„Niektorí zákazníci spočítali, koľko kníh prečítali od marca a je to naozaj pekné číslo.“ Luca mal predtým kníhkupectvo hneď oproti auditóriu, avšak s príchodom online konkurencie už nemohol ďalej obchod prevádzkovať. Začal teda knihy rozvážať na bicykli a spojil sa hneď s 2 000 ďalšími kníhkupectvami v Taliansku, aby sa spolu postavili proti Amazonu. Tento podnik je v Taliansku prvý svojho druhu a volá sa Bookdealer.

Uverejnil používateľ Librisottocasa Štvrtok 7. februára 2019

 

Mnohí ľudia sa v snahe pomôcť malým kníhkupectvám snažia aj takto podporiť ich snahu a keďže v ňom pracujú skúsení ľudia, nechajú si od nich poradiť.