Kráľovná Camilla prehovorila prvýkrát od oznámenia kráľovej diagnózy. Takáto je pravda o jeho zdravotnom stave

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Britská kráľovná priniesla novinky o kráľovom stave. Hoci kráľ bojuje s rakovinou, jedna vec mu v týchto časoch robí radosť.  

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál news24, kráľovná Camilla, manželka britského kráľa Karola III., vo štvrtok uviedla, že jej manželovi, ktorému diagnostikovali rakovinu, sa za daných okolností „darí mimoriadne dobre“. Kráľ sa momentálne zotavuje v kráľovskom vidieckom sídle Sandringham vo východnom Anglicku, kam sa pár presťahoval v utorok.

Foto: Profimedia

Jedna vec ho teší

Menej ako 18 mesiacov po tom, ako po smrti svojej matky kráľovnej Alžbety II. nastúpil na trón, sa 75-ročný panovník v pondelok začal liečiť z nešpecifikovanej formy rakoviny. Zatiaľ čo bude naďalej vykonávať niektoré administratívne povinnosti, panovník bude vo verejnom živote absentovať na dobu neurčitú. V utorok premiér Rishi Sunak povedal, že rakovina bola „podchytená skoro“, dávajúc tak nádej na kráľovo skoré uzdravenie.

„Kráľ je vďačný svojmu lekárskemu tímu za ich rýchly zásah, ktorý bol možný vďaka jeho nedávnemu nemocničnému zákroku. Zostáva úplne pozitívny, pokiaľ ide o jeho liečbu, a teší sa, že sa čo najskôr vráti k plnej verejnej službe,“ stojí podľa portálu People v oficiálnom vyjadrení paláca.

„Za daných okolností sa mu darí mimoriadne dobre,“ povedala Camilla najnovšie k jeho stavu a dodala, že všetky milé správy, ktoré kráľ dostal, boli „veľmi povzbudivé“. Podľa slov Camilly sa kráľa Karola „veľmi dotkli všetky listy a správy, ktoré verejnosť odkiaľkoľvek posielala“, povedala počas cesty do južného Anglicka.

Kráľ má navyše obrovskú podporu vo svojej manželke, čo potvrdil aj zdroj z paláca. „Ona je jeho sila a stojí pri ňom ako princ Filip pri zosnulej kráľovnej. Bude skvelá. Ona ho zotaví, bude ho podporovať. Ona je úžasná. Pripraví ho, aby robil prácu, ktorú musí robiť,“ prezradil zdroj.

Najnovšie články