Mnohí Slováci zostali poriadne nahnevaní. Dôležitá štátna kalkulačka nie je aktuálna a poskytuje mylné informácie

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Slováci zostali poriadne nahnevaní. Po tom, čo „krúžkovné“ Igora Matoviča nevyšlo a suma sa rozdelila medzi detské prídavky a daňový bonus prišla ďalšia zaujímavá vec. Dôležitá kalkulačka je neaktuálna.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál TVNoviny, ktorý upozornil na to, že kalkulačka Inštitútu pre finančnú politiku, ktorý patrí pod ministerstvo financií, si žiadnu zmenu nevšimla. Pokiaľ si chce teda rodič vypočítať daňový bonus na dieťa, prostredníctvom nej si to nevypočíta. Takzvaná rodinná kalkulačka nefunguje, respektíve nie je aktuálna a počíta ešte aj s krúžkovným.

Kalkulačka nie je aktuálna

Podľa Ministerstva financií nejde o ich projekt, preto nespĺňa dané parametre. Pre TVNoviny tiež dodali, že kalkulačku stiahli zo svojej stránky, keď sa parametre výpočtu zmenili. Inštitút finančnej politiky však patrí pod ministerstvo a na stránke je kalkulačka stále aktívna. Aj portál slovensko.sk tvrdí, že ide o projekt ministerstva.

Zdroj: rodinna-kalkulacka.institutfinancnejpolitiky.sk

Ministerstvo ďalej povedalo, že sa pracuje na aktualizácii pre rok 2023. Pokiaľ si otvoríte rodinnú kalkulačku teraz, ukáže sa vám aj upozornenie, že nie je aktuálna. Stále však ide len o informatívny výpočet. V roku 2023 je daňový bonus na dieťa do 18 rokov 140 eur, pričom detské prídavky sa zvýšili na 60 eur.